Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Poľsko nepodporí pakt OSN o migrácii, pridalo sa k Maďarsku a Rakúsku či USA
VARŠAVA 20. novembra (WebNoviny.sk) - Poľská vláda rozhodla, že nepodporí pakt Organizácie Spojených národov (OSN) o migrácii, ktorého cieľom má byť bezpečná a riadená migrácia.

Nesúhlas s paktom Varšava odôvodnila záujmami národnej suverenity a jeho odmietnutím sa pripojila k Maďarsku, Rakúsku či Spojeným štátom americkým.

Po utorkovom zasadaní poľskej vlády jej tlačový úrad vydal vyhlásenie, v ktorom sa konštatuje, že dokument nespĺňa požiadavky Poľska na "silné garancie suverénneho práva rozhodovať, koho krajiny príjmu na svoje územie, a na rozlišovanie medzi legálnou a nelegálnou migráciou".

Globálny kompakt pre bezpečnú, riadenú a legálnu migráciu, ktorý nemá byť právne záväzný, vypracovala OSN v júli. Formálne ho majú schváliť na medzivládnej konferencii, ktorá bude 10. a 11. decembra v marockom Marakéši.

Viac k témam: migrácia, OSN Organizácia spojených národov, pakt o migrácii, utečenecká kríza
Zdroj: Webnoviny.sk - Poľsko nepodporí pakt OSN o migrácii, pridalo sa k Maďarsku a Rakúsku či USA © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia