Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Futbal

Róbert Vittek si ešte raz oblečie dres Slovana Bratislava, na Tehelnom poli odohrá rozlúčkový zápas
BRATISLAVA 14. mája (WebNoviny.sk) - Bývalý slovenský futbalový reprezentant Róbert Vittek si po takmer roku hernej absencie opäť zahrá v súťažnom zápase.

Splní sa mu jeden zo snovTridsaťsedemročný útočník nastúpi za ŠK Slovan Bratislava v zápase 10. kola nadstavbovej skupiny o titul vo Fortuna lige 2018/2019 proti ŠKF iClinic Sereď. "Belasý" dres si na seba oblečie 24. mája v poslednom zápase tejto ligovej sezóny a definitívne sa rozlúči s klubom, v ktorom futbalovo vyrastal.

"V prvom rade si vážim a ďakujem, že klub prišiel s touto myšlienkou. Splní sa mi jeden zo snov, ktorým bolo si ešte raz zahrať na Tehelnom poli. Veľmi som túžil sa ešte raz v pozícii hráča predstaviť pred našimi fanúšikmi. Som nesmierne rád, že tá chvíľa nastane v poslednom zápase sezóny, v ktorom zároveň oslávime majstrovský titul. Verím, že si to užijem spoločne s ľuďmi, ktorí ma počas celej kariéry podporovali a taktiež s fanúšikmi,“ povedal Vittek pre oficiálny klubový web Slovana.

Nastrieľal 99 gólovRodák z Bratislavy v drese Slovana nastrieľal počas kariéry dohromady 99 gólov. K tomu pridal aj 23 presných zásahov v drese reprezentácie SR a zahral si aj na MS 2010 v JAR.

"Róbert Vittek patrí medzi veľké osobnosti klubu a zaslúži si dôstojný rozlúčkový zápas v drese Slovana, aby sme mu mohli poďakovať za všetko, čo pre nás urobil. Snažili sme sa nájsť čo najvhodnejšiu formu a načasovanie tohto zápasu. Nechceli sme zvoliť formu nejakého exhibičného duelu, pretože si myslíme, že Robo si zaslúži niečo viac. Dohodli sme sa, že zasiahne do posledného zápasu sezóny, v ktorom sa z pozície hráča oficiálne rozlúči so Slovanom Bratislava. Fanúšikovia ho ešte raz uvidia v zápasovom nasadení a bude mať šancu zaokrúhliť svoj počet gólov v Slovane na sto, keďže k tejto méte mu chýba jediný presný zásah," prezradil k rozlúčkovému zápasu Vitteka s klubom generálny riaditeľ ŠK Slovan Ivan Kmotrík ml.

Viac k témam: ŠK Slovan Bratislava
Zdroj: Webnoviny.sk - Róbert Vittek si ešte raz oblečie dres Slovana Bratislava, na Tehelnom poli odohrá rozlúčkový zápas © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia