Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2019 na Slovensku (zvolení europoslanci, účasť)
Zvolení europoslanci a kompletné výsledky volieb do Európskeho parlamentu (eurovolieb) 2019 na SlovenskuŠtatistický úrad SR uverejní výsledky volieb do Európskeho parlamentu (eurovolieb) 2019 až po ukončení volieb v tom členskom štáte Európskej únie, ktorého voliči odovzdávajú hlasy ako poslední, čo bude v nedeľu 26. mája o 23:00.Voľby do Európskeho parlamentu sa na Slovensku uskutočnia v sobotu od 7:00 do 22:00. Svoje kandidátky do volieb pôvodne zaregistrovalo na Slovensku 31 strán a hnutí, ktoré do boja o 14 kresiel europoslancov vyslali 349 kandidátov a kandidátok.Podľa údajov ministerstva vnútra sa však šiesti kandidáti vzdali kandidatúry a štyria kandidáti boli odvolaní. V pondelok 20. mája 2019 odstúpenie z volieb oznámil predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič.Zvolení europoslanci (strana, meno)Na Slovensku volíme 14 europoslancov, jeden z nich sa však ujme mandátu až po odchode Veľkej Británie z Európskej únie.

  • mená doplníme po zverejnení výsledkov
Eurovoľby 2019 - kompletné výsledky

  • kandidovalo 31 strán - výsledky doplníme po zverejnení výsledkov
Výsledky volieb do Európskeho parlamentu (eurovolieb) 2019Zdroj: Štatistický úrad SR

Zobraziť fotogalériu k článku:
Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2019 na Slovensku

Viac o téme: Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2019Viac k témam: Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2019
Zdroj: Webnoviny.sk - Výsledky: Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2019 na Slovensku (zvolení europoslanci) © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia