Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Litvu sužujú rekordné horúčavy, pri poko schladenie sa prišlo o život niekoľko ľudí
VILNIUS 13. júna (WebNoviny.sk) - Litvu, podobne ako veľkú časť Európy, sužujú v týchto dňoch rekordné horúčavy. O život prišlo už šesť ľudí, ktorí sa chceli schladiť v miestnych riekach a jazerách. Stovky ďalších v súvislosti s vysokými teplotami vyhľadali lekárske ošetrenie.

V malej pobaltskej krajine nepršalo už niekoľko týždňov. V meste Kaišiadorys namerali v stredu nový júnový rekord 35,7 stupňa Celzia. V tento deň sa utopilo aj spomínaných šesť osôb.

Priemerné denné teploty presahujú 31 stupňov Celzia už dlhšie než týždeň. Podľa meteorológov stúpne vo štvrtok ortuť teplomerov nad 36 stupňov vo viacerých regiónoch krajiny.

Z dôvodu extrémnych horúčav majú rieky a potoky v Litve na jún rekordne nízke hladiny a dodávky vody do mnohých domácností sú preto obmedzené. Školy vo viacerých litovských mestách ostali tento týždeň zatvorené.

Viac k témam: horúčavy, utopenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Litvu sužujú rekordné horúčavy, pri pokuse o schladenie sa prišlo o život niekoľko ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia