Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Gombasek je podľa Čaputovej pre maďarskú komunitu symbolom a je dôležité, aby zachoval svoju nezávislosť
18.7.2019 (Webnoviny.sk) - Gombasek je pre maďarskú komunitu symbolom a je dôležité, aby si aj naďalej zachoval svoju ideovú pestrosť a nezávislosť, o ktorú sa vždy usiloval.

Otvorená a výborná diskusiaNa sociálnej sieti Facebook to uviedla prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorá v stredu navštívila Gombasecký letný tábor v obci Slavec.

"Ako prezidentka Slovenskej republiky chcem byť blízko všetkým občanom, ktorí u nás žijú. Pozorne vnímam a budem vnímať, čo sa v maďarskej komunite deje," napísala na Facebooku.

Takisto uviedla, že sa v rámci festivalu zúčastnila aj na diskusii. "Ďakujem za otvorenú a výbornú diskusiu, ako aj za skvelé prijatie návštevníkmi festivalu," dodala.

Festival s dlhoročnou tradíciouGombasek je tradičným miestom stretávania sa mladej generácie Maďarov na Slovensku. Ako ďalej Čaputová napísala, nejde iba o festival s dlhoročnou tradíciou siahajúcou až do roku 1928.

"Vždy znamenal aj o čosi viac. Členom komunity dával okrem bohatého kultúrneho programu možnosť spoznať sa a diskutovať o otázkach týkajúcich sa celej spoločnosti," priblížila prezidentka.

V rámci snahy byť bližšie tejto národnostnej menšine, status napísala aj v maďarskom jazyku.

Viac k témam: Gombasek, prezident Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk - Gombasek je podľa Čaputovej pre maďarskú komunitu symbolom a je dôležité, aby zachoval svoju nezávislosť © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia