Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Aktualizované: Lucia Kurilovská vstupuje do pripravovanej strany exministra Druckera
12.9.2019 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 12. septembra 15:10
Exminister Tomáš Drucker dnes na ministerstve vnútra odovzdal takmer 30-tisíc podpisov na registráciu jeho novej strany Dobrá voľba. Podľa zákona novovznikajúce strany potrebujú odovzdať aspoň 10-tisíc podpisov.

Ako povedal Drucker na brífingu po odovzdaní podpisov, bližšie stranu a ľudí, ktorí v nej budú pôsobiť, predstaví budúci týždeň. O tom, že bývalý minister zdravotníctva a vnútra za Smer-SD založí vlastnú stranu, sa špekulovalo dlhšie.

Plánuje predstaviť ďalšie menáDrucker zámer založiť stranu potvrdil v polovici augusta. Podľa svojich predchádzajúcich vyjadrení sa jeho strana chce prioritne zamerať na seniorov, rodiny a zdravotníctvo. To potvrdil aj vo štvrtok, za dôležité považuje napríklad otázky bývania či sociálne problémy mladých.

Drucker vo štvrtok takisto potvrdil, že rektorka Policajnej akadémie Lucia Kurilovská bude mať na starosti otázky spravodlivosti. Ďalšie osoby ani kroky strany komentovať nechcel, budúci týždeň chce byť konkrétnejší.

Ďalšie mená, ktoré sa v súvislosti s novovznikajúcou stranou spomínajú, sú poslanci NR SR Katarína Cséfalvayová a Martin Fedor (obaja v klube Mosta-Híd). Tí takisto svoje kroky nateraz bližšie nekomentujú, chcú sa vyjadriť, až keď to bude aktuálne.

Spolupráca s inými stranamiDrucker opätovne zdôraznil, že pokiaľ ide o spoluprácu s inými stranami, o programe je ochotný sa rozprávať s každým. Zo spolupráce vylučuje extrémistov.

Na otázku, či teda vylučuje aj spoluprácu s predsedom Smeru Roberom Ficom, ktorý sa nedávno zastal právoplatne odsúdeného exposlanca NR SR za ĽSNS Milana Mazureka, Drucker odvetil, že predsa to, ako sa správa, má už vo svojom politickom životopise napísané.

„Ja už som raz odišiel z vlády so Smerom, v ktorej som nebol schopný doručovať výsledky. Ale takisto som pôsobil vo vláde, v ktorej bol Smer, kde som bol schopný priniesť výsledky," uviedol Drucker.

Narážal tým tak na svoje pôsobenie na poste ministra zdravotníctva a vnútra. Práve Drucker bol totiž najkratšie slúžiacim šéfom rezortu vnútra. Z tejto pozície odstúpil na jar minulého roka. Odôvodňoval to tým, že nedokázal odvolať vtedajšieho policajného prezidenta Tibora Gašpara.

Zdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: Lucia Kurilovská vstupuje do pripravovanej strany exministra Druckera © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia