Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Veda a technika

Facebook chce vyvinúť technológiu, ktorá dokáže rozpoznať videá s reálnou streľbou
18.9.2019 (Webnoviny.sk) - Spoločnosť Facebook využije záznamy z kamier, ktoré budú mať policajti pripevnené na tele, na vývoj algoritmov na rozpoznávanie videí s reálnou streľbou.

Budú nahrávať výcvikSpoločnosť dodá kamery britskej špeciálnej jednotke Metropolitnej polície a budú nahrávať jej bežný výcvik. Zástupcovia polície uviedli, že sú "šťastní", že môžu pomôcť s týmto projektom.

"Technológie, ktoré automaticky zastavia živý prenos útokov po tom, ako ich identifikujú, takisto značne pomôžu zabrániť oslavovaniu takýchto činov a propagácii toxických ideológií, ktoré ich k tomu vedú," vyjadril sa zástupca polície Neil Basu.

Facebook čaká vypočúvanieNajnovšie oznámenie zverejnili deň predtým, ako budú Facebook a ďalšie spoločnosti vypočúvať americké úrady v súvislosti s ich snahou na identifikovanie a odstránenie príspevkov s násilným obsahom.

Facebook čelí kritike za to, že dostatočne nezabránil šíreniu videí zaznamenávajúcich teroristické útoky v novozélandskom meste Christchurch z marca tohto roku.

Viac k témam: britská polícia
Zdroj: Webnoviny.sk - Facebook chce vyvinúť technológiu, ktorá dokáže rozpoznať videá s reálnou streľbou © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia