Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Futbal

Ronaldo je stále hladný po úspechoch, chce viac Zlatých lôpt ako Messi
19.9.2019 (Webnoviny.sk) - Vysoká tréningová morálka a doslova posadnutosť úspechmi u Cristiana Ronalda sú všeobecne známe. Portugalský fenomén svetového futbalu najnovšie vyhlásil, že neprichádza do úvahy, aby v súboji na diaľku s Lionelom Messim o najlepšieho hráča futbalovej histórie neuspel.

"Kariéru chcem ukončiť s vyšším počtom získaných Zlatých lôpt ako ich bude mať Messi. Bolo by to pekné a myslím si, že si to zaslúžim," vyhlásil 34-ročný Cristiano Ronaldo pre britskú televíziu ITV, cituje ho aj portál ORF.

Uznávajú jeden druhéhoPrestížne ocenenie Ballon d'Or pre najlepšieho futbalistu na svete získal Ronaldo dosiaľ päťkrát. Rovnako päťkrát sa z neho tešil Messi. Argentínčan má pred Portugalčanom výhodu v tom, že je o dva roky mladší. Vlani však hlavnú cenu obom tradičným adeptom vyfúkol Chorvát Luka Modrič.

"Medzi mnou a Messim nepanuje priateľstvo, ale uznávame jeden druhého. Tlačíme sa navzájom dopredu, aby sme boli lepší hráči," zopakoval hráč s prezývkou CR7 známe fakty z minulosti.

Ronaldo je vraj lepšíPodľa niektorých odborníkov je Ronaldo lepší ako Messi, keďže dosiahol významné úspechy s viacerými klubmi (Manchester United, Real Madrid, Juventus Turin), zatiaľ čo Messiho kariéra je spojená len s jednou, ale veľmi uznávanou značkou, ktorú pretvoril na svoj obraz - FC Barcelona.

Navyše Ronaldo sa dočkal úspechov aj s portugalskou reprezentáciou, konkrétne titulu majstra Európy v roku 2016 a tiež nedávneho triumfu v novoutvorenej súťaži - Lige národov.

Je hladný po úspechochMessi s Argentínou viackrát siahal na významný medzinárodný úspech, ale väčšinou stroskotal tesne pod vrcholom. Neúspešné finále si zahral na MS 2014 v Brazílii, ale aj trikrát na Copa América (2007, 2015, 2016).

Víťazné finále zažil len na olympijských hrách v roku 2008 v Pekingu. "Som stále hladný po úspechoch a myslím si, že na tom nie je nič zlé. Vidina víťazstiev ma stále poháňa dopredu," skonštatoval Cristiano Ronaldo.

Viac k témam: Zlatá lopta
Zdroj: Webnoviny.sk - Ronaldo je stále hladný po úspechoch, chce viac Zlatých lôpt ako Messi © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia