Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Cyklistika

Do Yorkshire pocestuje šestnásť Slovákov, Privara verí, že majstrom sveta bude Peter Sagan
19.9.2019 (Webnoviny.sk) - Na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v anglickom Yorkshire (22.-29. septembra) sa predstaví 16 slovenských cyklistov - 5 žien a 11 mužov.

Slováci v akciiHlavná pozornosť sa tradične venuje pretekom elitnej kategórie mužov s trojnásobným majstrom sveta Petrom Saganom, ale dovtedy bude v akcii mnoho ďalších Slovákov v ôsmich pretekoch.

Juniorka Nora Jenčušová (Schwabik Cycling Cea) a mužský zástupca Ján Andrej Cully (Dukla Banská Bystrica) sa ako jediní dvaja členovia slovenskej výpravy predstavia v časovke aj v pretekoch s hromadným štartom.

V hlavných pretekoch elite žien na 149 km bude mať Slovensko dvojnásobné zastúpenie v podobe Terezy Medveďovej (1996, BePink) a Alžbety Bačíkovej (CK DUKLA Bratislava).

Tradičný vrcholV tradičnom vyvrcholení šampionátu - pretekoch elite mužov na 285 km sa predstavia štyria Slováci - bratia Peter a Juraj Saganovci, Erik Baška (všetci Bora-Hansgrohe) a už spomenutý člen Dukly Banská Bystrica Ján Andrej Cully.

"Opäť bude potrebné zvoliť správnu taktiku, pretože silné cyklistické krajiny budú mať početnejšie zastúpenie. Vieme, že to bude v závere na Petrovi Saganovi, pretože ostatní naši cyklisti nemajú takú výkonnosť, aby ho dotiahli na posledný kilometer. Peter zvolil pre neho tradičný spôsob prípravy a verím, že bude bojovať nielen o medailu, ale stane sa štvrtýkrát majstrom sveta," uviedol prezident Slovenského zväzu cyklistiky (SZC) Peter Privara pre SITA.Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike

  • Yorkshire (22.- 29. septembra 2019) - nominácia a program Slovákov
Pondelok 23.9. - časovka junioriek (11.10 h SELČ)

Nora Jenčušová (Schwabik Cycling Cea)

časovka juniorov (14.10)

Pavol Kramarčík (TJ Slávia ŠG Trenčín)

Utorok 24.9. - časovka mužov do 23 rokov (11.10)

Samuel Oros (Dukla Banská Bystrica)

Streda 25.9. - časovka mužov (14.10)

Ján Andrej Cully (Dukla Banská Bystrica)

Štvrtok 26.9. - preteky juniorov s hromadným štartom (13.10)

Marek Gajdula (CyS - Akadémia Petra Sagana)

Marek Bugár (TJ Slávia ŠG Trenčín)

Piatok 27.9. - preteky junioriek s hromadným štartom (9.40)

Nora Jenčušová (Schwabik Cycling Cea)

Simona Záhorcová (MŠK Žiar n.Hronom - CK)

Radka Paulechová (CyS - Akadémia Petra Sagana)

preteky juniorov s hromadným štartom (15.10)

Matúš Štoček (Beltrami TSA Hopplá Petroli Firenze)

Lukáš Kubiš (Dukla Banská Bystrica)

Adam Foltán (Topforex - Lapierre Pro Cycling Team)

Sobota 28.9. - preteky žien Elite (12.40)

Tereza Medveďová (1996, BePink)

Alžbeta Bačíková (CK DUKLA Bratislava)

Nedeľa 39.9. - preteky mužov Elite (9.40)

Juraj Sagan, Peter Sagan, Erik Baška (všetci Bora-Hansgrohe), Ján Andrej Cully (Dukla Banská Bystrica)Viac k témam: Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike
Zdroj: Webnoviny.sk - Do Yorkshire pocestuje šestnásť Slovákov, Privara verí, že majstrom sveta bude Peter Sagan © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia