Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ostatné športy

Španielsko vyhralo nad Nemeckom a ukončilo účinkovanie Slovenska na volejbalových ME
19.9.2019 (Webnoviny.sk) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti nepostúpili na majstrovstvách Európy do osemfinálovej fázy.

Rozhodol o tom štvrtkový zápas medzi Španielskom a Nemeckom, ktorí hráči z Pyrenejského polostrova vyhrali 3:1 na sety (22, 20, -18, 19). V tabuľke B-skupiny tak majú rovnakú bilanciu ako Slovensko (dve výhry a tri prehry) , no zároveň o jeden bod viac.

Nenapodobnili ženyZverenci Andreja Kravárika tak nenadviazali na úspech ženskej reprezentácie, ktorá sa na domácom šampionáte prebojovala do vyraďovacej fázy.

Španieli položili základ úspechu proti Nemcom v úvodných dvoch setoch, ktoré vyhrali na 22, respektíve 20 bodov. Navyše, od druhého setu sa na palubovke neobjavil líder nemeckého tímu György Grozer, čo sa podpísalo na výsledku zápasu.

Kým zverencom Andreu Gianiho prakticky už o nič nešlo a mali isté tretie miesto v skupine, Španieli viac túžili po troch bodoch, ktoré napokon dosiahli.

Srbi lídramiTretí set síce výrazne prehrali 18:25, ale v záverečnom dejstve sa skoncentrovali a súperovi dovolili získať iba 19 lôpt. Najlepšie skórujúcim hráčom bol Andrés Villena, ktorý zaznamenal 20 bodov.

Tabuľku základnej B-skupiny v predstihu ovládli Srbi, ktorých v piatok ešte čaká súboj s Rakúšanmi. Obhajcovia bronzových medailí v štyroch doterajších súbojoch stratili iba jeden set. Druhé miesto patrí Belgičanom, tretie Nemcom a kvarteto postupujúcich mužstiev dopĺňajú hráči Španielska.

Slovákov o to viac môže mrzieť úvodný zápas na turnaji. Proti výberu trénera Fernanda Muňoza Beníteza viedli 2:0 na sety a pokiaľ by vyhrali 3:0 alebo 3:1, postúpili by do osemfinále oni. Španieli sa v súboji o postup do štvrťfinále stretnú s doposiaľ stopercentnými Poliakmi.

Viac k témam: ME vo volejbale 2019
Zdroj: Webnoviny.sk - Španielsko vyhralo nad Nemeckom a ukončilo účinkovanie Slovenska na volejbalových ME © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia