Hlohovec
Pravá stránka Hlohovca

Správy

Futbal

Vavro s Laziom neuspel v Európskej lige na pôde CFR Kluž, Arsenal jasne vyhral vo Frankfurte

19.9.2019 (Webnoviny.sk) -

• aktualizované 19. septembra 23:07

Futbalisti londýnskeho Arsenalu úspešne vstúpili do novej sezóny Európskej ligy UEFA. V štvrtkovom zápase zdolali domáci Eintracht Frankfurt jednoznačne 3:0.

Skóre stretnutia otvoril v 38. min Joseph Willock a v záverečnej päťminútovke spečatili výhru finalistu predošlej edície európskej súťaže číslo dva Bukayo Saka a gabonský kanonier Pierre-Emerick Aubameyang.

Arsenal sa tak zaradil na prvé miesto F-skupiny, ale iba o skóre je za ním belgický Standard Liége, ktorý si poradil s Vitóriou Guimaraes 2:0.

Luxemburčania víťazne

Najväčšie prekvapenie doterajšieho priebehu zápasov úvodného kola sa zrodilo v cyperskej Nikózii, kde miestny APOEL podľahol luxemburskému F91 Dudelange 3:4.

Domáci troma gólmi v rozpätí štyroch minút otočili z 0:2 na priebežných 3:2, ale napokon nezískali ani bod. A-skupinu podľa očakávaní vedie päťnásobný víťaz Európskej ligy FC Sevilla, ktorý uspel na trávniku Krasnodaru 3:0.

Neúspešný debut vo farbách Lazia Rím v pohárovej Európe má za sebou slovenský obranca Denis Vavro. Futbalisti z večného mesta totiž prehrali na pôde CFR Kluž 1:2.

Rodák z Partizánskeho odohral celého stretnutie na pravom kraji trojčlennej obrany talianskeho tímu. V tej istej skupine sa zrodila remíza 1:1 medzi Stade Rennes a Celticom Glasgow, pričom oba góly padli z pokutového kopu.

Uragán v Razgrade

V J-skupine sa nemecká Borussia Mönchengladbach prehrala doma hladko 0:4 s rakúskym Wolfsbergerom, za domácich odohral celý duel slovenský reprezentant László Bénes a v 44. minúte dostal žltú kartu. AS Rím pred vlastnými fanúšikmi zdolal turecký Istanbul Basaksehir 4:0.

Manchester United sa v L-skupine dlho trápil s kazašským FK Astana, ale defenzívu hostí prelomil v 73. minúte iba 17-ročný útočník Mason Greenwood a favorit vyhral 1:0. V rovnakej skupine srbský Partizan Belehrad doma remizoval s holandským Alkmaarom 2:2.

V H-skupine prekvapil hladký triumf bulharského Ludogorca Razgrad 5:1 nad ruským CSKA Moskva. Domáci prehrávali po prvom polčase 0:1, ale po zmene strán spustili gólový uragán a pripísali si tri body.

Maďarský Ferencváros Budapešť získal jeden bod v Španielsku za remízu v Bercelone s Espanyolom 1:1.

Európska liga 2019/2020

• 1. kolo skupinovej fázy - štvrtok

A-skupina:

APOEL Nikózia (Cyp.) - F91 Dudelange (Lux.) 3:4 (0:1)

Góly: 54. a 58. Pavlovič, 56. De Vincenti (z pok. kopu) - 36. a 82. Sinani, 51. Bernier, 72. Stolz

FK Karabach (Azer.) - FC Sevilla (Šp.) 0:3 (0:0)

Góly: 62. Chicharito, 78. El Haddadi, 85. Ó. Torres

B-skupina:

Dynamo Kyjev (Ukr.) - Malmö FF (Švéd.) 1:0 (0:0)

Gól: 84. Bujalskij

FC Kodaň (Dán.) - FC Lugano (Švaj.) 1:0 (0:0)

Gól: 50. Santos

C-skupina:

Getafe CF (Šp.) - Trabzonspor (Tur.) 1:0 (1:0)

Gól: 18. Ángel Rodríguez

FC Bazilej (Švaj.) - FK Krasnodar (Rus.) 5:0 (2:0)

Góly: 9. a 40. Bua, 52. Zuffi, 55. Vilhena (vlastný), 79. Okafor

D-skupina:

LASK Linz (Rak.) - Rosenborg Trondheim (Nór.) 1:0 (1:0)

Gól: 45.+ Holland

PSV Eindhoven (Hol.) - Sporting Lisabon (Portug.) 3:2 (2:1)

Góly: 19. Malen, 25. Coates (vlastný), 48. Baumgartl - 38. B. Fernandes (z pok. kopu), 82. Mendes

E-skupina:

Stade Rennes (Fr.) - Celtic Glasgow (Škót.) 1:1 (1:0)

Góly: 38. Niang (z pok. kopu) - 59. R. Christie (z pok. kopu), ČK: 90.+ Bayo (Celtic, po druhej ŽK)

CFR Kluž (Rum.) - Lazio Rím (Tal.) 2:1 (1:1)

Góly: 41. Deac (z pok. kopu), 75. Omrani - 25. Bastos

F-skupina:

Eintracht Frankfurt (Nem.) - Arsenal Londýn (Angl.) 0:3 (0:1)

Góly: 38. Willock, 85. Saka, 88. Aubameyang, ČK: 79. Kohr (Frankfurt, po druhej ŽK)

Standard Liége (Belg.) - Vitória Guimaraes (Portug.) 2:0 (0:0)

Góly: 66. Hanin (vlastný), 90.+ M'Poku

G-skupina:

Glasgow Rangers (Škót.) - Feyenoord Rotterdam (Hol.) 1:0 (1:0)

Gól: 24. Ojo

FC Porto (Portug.) - Young Boys Bern (Švaj.) 2:1 (2:1)

Góly: 8. a 29. Soares - 15. Nsame (z pok. kopu)

H-skupina:

Espanyol Barcelona (Šp.) - Ferencváros Budapešť (Maď.) 1:1 (0:1)

Góly: 60. Vargas - 10. J. Lopez (vlastný)

Ludogorec Razgrad (Bul.) - CSKA Moskva (Rus.) 5:1 (0:1)

Góly: 52., 68. a 73. Keseru (tretí z pok. kopu), 48. Wanderson, 50. Lukoki - 11. Divejev

I-skupina:

KAA Gent (Belg.) - AS St. Étienne (Fr.) 3:2 (2:1)

Góly: 2. a 43. David, 64. Ngadeu-Ngadjui - 38. Khazri, 75. Kaminski (vlastný)

VfL Wolfsburg (Nem.) - FK Olexandria (Ukr.) 3:1 (2:0)

Góly: 20. Arnold, 24. Mehmedi, 67. Brekalo - 66. Banada

J-skupina:

Borussia Mönchengladbach (Nem.) - Wolfsberger AC (Rak.) 0:4 (0:3)

Góly: 31. a 68. Leitgeb, 13. Weissman, 41. Ritzmaier

László Bénes (Mönchengladbach) odohral celý duel a v 44. min dostal ŽK

AS Rím (Tal.) - Istanbul Basaksehir (Tur.) 4:0 (1:0)

Góly: 42. Caicara (vlastný), 58. Džeko, 71. Zaniolo, 90.+ J. Kluivert

K-skupina:

ŠK Slovan Bratislava (SR) - Besiktas Istanbul (Tur.) 4:2 (1:2)

Góly: 14. a 58. Šporar, 90.+ M. Ljubičič, 90.+ Moha - 29. Ljajič (z pok. kopu), 45.+ Božikov (vlastný)

Wolverhampton Wanderers (Angl.) - Sporting Braga (Portug.) 0:1 (0:0)

Gól: 71. Horta

L-skupina:

Manchester United (Angl.) - FK Astana (Kaz.) 1:0 (0:0)

Gól: 73. Greenwood

Partizan Belehrad (Srb.) - AZ Alkmaar (Hol.) 2:2 (1:1)

Góly: 42. a 61. Natcho (prvý z pok. kopu) - 13. Stengs, 67. Boadu, ČK: 27. Svensson (Alkmaar)

Viac k témam: Európska liga UEFA
Zdroj: Webnoviny.sk - Vavro s Laziom neuspel v Európskej lige na pôde CFR Kluž, Arsenal jasne vyhral vo Frankfurte © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.