Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Polícia vyhostila zo Slovenska piatich cudzincov, na hranici ich zachytili kamery
20.9.2019 (Webnoviny.sk) - Štátna hraničná služba Ukrajiny informovala v stredu 18. septembra v neskorých večerných hodinách slovenskú stranu o stopách, ktoré zachytili v blízkosti vonkajšej hranice na ukrajinskej strane a smerovali na územie SR. Krátko nato zaznamenali kamery neoprávnené prekročenie hranice tromi osobami.

Policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru Vyšné Nemecké s využitím služobného psa vypátrali v katastri obce Záhor v okrese Sobrance jedného Sýrčana, jedného Tunisana a jedného štátneho príslušníka Maroka a predviedli ich na oddelenie.

Vyhostili ichKeďže cudzinci prekročili vonkajšiu hranicu s Ukrajinou neoprávnene mimo hraničný priechod a zdržiavali sa u nás bez povolenia, administratívne ich vyhostili a zakázali im vstup na územie SR a ostatných členských štátov EÚ na tri roky.

Osoby v zmysle Dohody medzi Európskym spoločenstvom a vládou Ukrajiny o readmisii odovzdali príslušníkom Štátnej hraničnej služby Ukrajiny.

Zadržali aj UkrajincovV podvečer toho istého dňa zachytili kamery neoprávnené prekročenie hranice dvoma neznámymi osobami v smere z Ukrajiny do SR.

Krátko nato zadržali policajti Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance v katastri obce Ulič v okrese Snina dvoch Ukrajincov bez cestovných dokladov. Taktiež boli vyhostení s uložením zákazu vstupu na územie SR a ostatných členských štátov EÚ na jeden rok.

Viac k témam: cudzinci z Ukrajiny, cudzinecká polícia, hranica s Ukrajinou
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia vyhostila zo Slovenska piatich cudzincov, na hranici ich zachytili kamery © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia