Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Foto: Policajti počas akcie „Ares a Hera“ zadržali muža a ženu, v Trnave predávali pervitín
20.9.2019 (Webnoviny.sk) - Pri akcii s krycím názvom Ares a Hera zadržali policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trnave 25-ročnú ženu a 30-ročného muža, vyšetrovateľ ich obvinil z predaja a distribúcie drog.

Zadržali pervitínAkciu pripravovali niekoľko týždňov, nakoniec obe osoby zadržali v pondelok na Bernolákovej ulici v Trnave. Hrozí im trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

Pri zadržaní našli v aute muža látku, podľa predbežnej expertízy drogu, žena ju mala v kabelke. „Podľa informácií, ktoré majú policajti k dispozícii, drogy si obvinený zaobstaral v meste Sereď, previezol ich do Trnavy, kde si ich medzi sebou rozdelili. Obaja ich potom predávali ďalej svojim zákazníkom. Policajti pri akcii zadržali podľa predbežnej expertízy 131 dávok pervitínu,“ informovala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Oboch obviniliVyšetrovateľ ženu aj muža obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

Zároveň bol spracovaný návrh na väzobné stíhanie dvojice. Obvinená žena bola za prechovávanie drog v minulosti už odsúdená. O vzatí oboch obvinených do väzby bude rozhodovať súd v najbližších hodinách.

Viac k témam: drogy, pervitín
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Policajti počas akcie „Ares a Hera“ zadržali muža a ženu, v Trnave predávali pervitín © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia