Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ekonomika

Neistota spojená s brexitom oslabuje ekonomiku Veľkej Británie, firmy pociťujú tlak
6.10.2019 (Webnoviny.sk) - Ekonomika Veľkej Británie oslabuje pod ťarchou "neprestajnej neistoty", uviedla Britská obchodná komora (BCC).

Prieskum na vzorke 6 600 firiem, ktoré zamestnávajú 1,2 mil. ľudí, ukázal, že tržby priemyslu krajiny na domácom trhu aj za export klesli, pričom spoločnosti v sektore služieb tiež hlásili, že ich objednávky za júl až september sa zmenšili.

"Naše zistenia ukazujú, že znepokojujúci pokles ekonomickej aktivity vo Veľkej Británii spolu neprestajnou neistotou súvisiacou s brexitom a zreteľné spomalenie globálneho ekonomického rastu tlačia nadol takmer všetky kľúčové indikátory," povedal hlavný ekonóm BCC Suren Thiru. Informuje o tom portál news.sky.com.

Tlak pociťujú aj malé britské firmy. Dve tretiny z 1 200 majiteľov firiem pre Federáciu malých firiem uviedli, že v najbližších troch mesiacoch neočakávajú zlepšenie situácie. Takmer polovica z nich sa obáva, že situácia sa zhorší. Menej ako sedmina zamestnávateľov plánuje v najbližších mesiacoch prijímanie zamestnancov. "Tri roky politickej neistoty a rastúce náklady utlmili produkciu a nedovoľujú malým firmám plánovať, investovať a rásť," uviedol predseda Federácie malých firiem Mike Cherry.

Viac k témam: Brexit
Zdroj: Webnoviny.sk - Neistota spojená s brexitom oslabuje ekonomiku Veľkej Británie, firmy pociťujú tlak © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia