Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Bielorusko nikdy nebude súčasťou Ruska, vyhlásil Lukašenko pred stretnutím s Putinom
5.12.2019 (Webnoviny.sk) - Bieloruský prezident sľúbil, že jeho krajina sa určite nestane súčasťou Ruska. Vyjadril sa tak pred víkendovým stretnutím s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, s ktorým chce zlepšiť ekonomickú spoluprácu. Alexander Lukašenko v parlamente vyhlásil, že nepodpíše žiadny dokument, ktorý by ublížil Bielorusku.

V krajine sa začali šíriť obavy z toho, že plánované stretnutie je súčasťou ruského plánu na ovládnutie Bieloruska. Odvolávajú sa pritom na ruskú anexiu Krymu a podporu separatistov na východe Ukrajiny.

Lukašenko odmieta takéto tvrdenia s tým, že "Bielorusko nikdy nemalo a ani nemá v pláne stať sa súčasťou iného štátu, dokonca ani bratského Ruska". Dodal, že tieto dve krajiny určite nebudú mať jeden spoločný parlament.

Ruský premiér Dmitrij Medvedev sa vyjadril, že silnejšia ekonomická spolupráca neohrozí suverenitu Bieloruska. "Ľudia by sa toho nemali obávať. Mali by sme robiť odvážne rozhodnutia, aby sme tak zabezpečili pevný základ pre hospodársky a sociálny rozvoj v našich dvoch krajinách," dodal premiér.

Viac k témam: ekonomická spolupráca, parlament, separatisti
Zdroj: Webnoviny.sk - Bielorusko nikdy nebude súčasťou Ruska, vyhlásil Lukašenko pred stretnutím s Putinom © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia