Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Zomrel známy britský DJ a procudent Andrew Weatherall, príčinou bola pľúcna embólia
17.2.2020 (Webnoviny.sk) - V londýnskej nemocnici zomrel v pondelok na pľúcnu embóliu známy britský DJ a producent Andrew Weatherall. Mal 56 rokov. O úmrtí informoval jeho manažér.

Jeho odchod bol "rýchly a pokojný", uvádza sa v stanovisku, podľa ktorého sa umelcova rodina zatiaľ nebude k úmrtiu vyjadrovať, pretože je otrasená.

Priekopník elektronickej hudbyWeatherall bol na začiatku 90. rokov jedným z najväčších priekopníkov britskej elektronickej a nezávislej scény. Stál napríklad za hudobnými projektmi The Sabres of Paradise a Two Lone Swordsmen, produkoval okrem iných prelomový album kapely Primal Scream Screamadelica z roku 1991 a patril k vyhľadávaným autorom remixov.

Obohatil diskografiu mnohých interpretovTými obohatil diskografiu interpretov ako New Order, Happy Mondays, My Bloody Valentine, The Future Sound Of London, Saint Etienne či Beth Orton.

"Som šokovaný a smutný zo správy, že kozmický cestovateľ Andrew Weatherall opustil náš barák," reagoval na smutnú informáciu spevák kapely The Charlatans Tim Burgess.

Viac k témam: úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrel známy britský DJ a procudent Andrew Weatherall, príčinou bola pľúcna embólia © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia