Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Vojenská prehliadka ku Dňu víťazstva sa uskutoční koncom júna, oznámil prezident Putin
27.5.2020 (Webnoviny.sk) - Vojenská prehliadka pri príležitosti 75. výročia porazenia nacistického Nemecka v druhej svetovej vojne sa uskutoční 24. júna. Oznámil to v utorok ruský prezident Vladimir Putin.

"Spravíme to v deň legendárnej historickej víťaznej prehliadky z roku 1945," povedal Putin počas videokonferencie s ruským ministrom obrany Sergejom Šojguom.

Deň víťazstva je v Rusku najdôležitejším necirkevným sviatkom. Tohoročné oslavy 9. mája mali byť mimoriadne veľkolepé, pretože od udalosti uplynulo 75 rokov.

Vojenskú prehliadku na Červenom námestí a masový pochod takzvaného Nesmrteľného pluku však musela vláda pre opatrenia súvisiace s koronavírusom odložiť.

Putin tiež povedal, že Rusko "podľa odborníkov" už vrchol pandémie prekonalo. Šojgua zároveň požiadal, aby počas nadchádzajúcej udalosti zaistil bezpečnosť a minimalizoval riziko šírenia nákazy.

Rusko v utorok informovalo o viac než 360-tisíc potvrdených prípadoch koronavírusu a viac než 3 800 úmrtiach.

Viac k témam: Deň víťazstva, vojenská prehliadka
Zdroj: Webnoviny.sk - Vojenská prehliadka ku Dňu víťazstva sa uskutoční koncom júna, oznámil prezident Putin © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia