Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Veda a technika

Twitter označil ďalší Trumpov pochybný príspevok, tentokrát ide o video s falošnou grafikou CNN
19.6.2020 (Webnoviny.sk) - Sociálna a mikroblogovacia sieť Twitter označila ďalší príspevok amerického prezidenta Donalda Trumpa varovaním, už po tretí raz v priebehu mesiaca. Tentokrát je to video s falošnou grafikou televízie CNN, v ktorom sa uvádza "Amerika nie je problém, falošné správy sú".

Černošské dieťa uteká pred bielymVideo si vyslúžilo označenie "manipulované médiá". Hovorca Twitteru vo štvrtok v noci vysvetlil, že video označili na základe ich "pravidiel pre syntetické a manipulované médiá", aby ľuďom dali väčší kontext.

Minútové video, ktoré má už milióny pozretí, obsahuje zábery z virálneho videa dvoch detí.

Začína sa tým, ako černošské dieťa uteká pred bielym dieťaťom, zatiaľ čo falošná grafika CNN obsahuje popis "Vystrašené batoľa uteká pred rasistickým bábätkom".

Zvyšok videa následne ukazuje, ako sa predtým deti objímajú. Video má okrem toho označenie účtu @CarpeDonktum, ktorý pravidelne publikuje mémy a parodujúce videá podporujúce prezidenta.

Trump tweetuje falošné videáHovorca CNN na Trumpov tweet reagoval s tým, že televízia sa príbehu na videu naozaj venovala, "no presne tak ako sa to stalo".

"Tak ako CNN informovala o vašich postojoch k rase (a vašich číslach v prieskumoch). Naďalej budeme pracovať s faktami a vyzývame vás, aby ste urobili to isté, skôr ako tweetovali falošné videá, ktoré využívajú nevinné deti. Buďte lepší," vyjadril sa hovorca.

Už koncom mája označil Twitter dvojicu jeho tweetov o korešpondenčnom hlasovaní značkou s varovaním o ich pravdivosti.

Prezident hrozí odvetouO pár dní neskôr skryla ďalší jeho príspevok za porušenie pravidiel týkajúcich sa vychvaľovania násilia, keď v súvislosti s protestmi v Minneapolise napísal "keď začne rabovanie, začne streľba" (when the looting starts, the shooting starts, pozn. red), čo má navyše aj negatívny historický kontext.

Trump v tejto súvislosti pohrozil odvetnými opatreniami a podpísal nariadenie, ktoré je zamerané na odstránenie niektorých právnych ochrán poskytnutých platformám sociálnych médií.

Vo štvrtok tiež proti Trumpovi zakročila aj sociálna sieť Facebook. Tá odstránila politické reklamy jeho kampane a viceprezidenta Mikea Pencea, v ktorých sa objavil obrátený červený trojuholník - symbol, ktorý kedysi používali nacisti na označenie politických väzňov v koncentračných táboroch.

Nacistický červený trojuholníkKomunikačný šéf kampane Tim Murtaugh v reakcii na stiahnutie reklám tvrdil, že obrátený červený trojuholník bežne používa antifa, takže ho použili v reklame venovanej antife.

Vysvetlenie o používaní červeného trojuholníka ako bežného symbolu antify spochybnili odborníci.

Viac k témam: dezinformácie, príspevky, šírenie nenávisti, sociálna sieť
Zdroj: Webnoviny.sk - Twitter označil ďalší Trumpov pochybný príspevok, tentokrát ide o video s falošnou grafikou CNN © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia