Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Rodiny z obce Pichne, ktorú zasiahli ničivé prívalové dažde, dostanú od štátu humanitárnu pomoc
5.8.2020 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR pošle rodinám z východoslovenskej obce Pichne (okr. Snina) humanitárnu pomoc.

Obec v júni zasiahli štyri vlny prívalových dažďov, ktoré spôsobili obyvateľom rozsiahle škody na majetku. Ministerstvo o tom informuje v tlačovej správe.

"O humanitárnu pomoc požiadalo ministerstvo SR 97 rodín. Komisia, ktorá o dotáciách rozhoduje, v stredu schválila pomoc všetkým žiadateľom. Ministerstvo im pošle spolu 77 600 eur," uvádza rezort práce.

„Sme tu na to, aby sme ľuďom pomáhali. Preto, ak sa niekto ocitne v podobnej situácii, môže ministerstvo kedykoľvek požiadať o humanitárnu pomoc. Obzvlášť v takýchto nečakaných situáciách je pomoc ľuďom, rodinám veľmi dôležitá,“ povedal minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak.O dotáciu na podporu humanitárnej pomoci môže požiadať osoba v krízovej životnej situácii alebo v mimoriadne nepriaznivej sociálnej situácii. Ministerstvo môže poskytnúť žiadateľovi na riešenie tejto situácie humanitárnu pomoc najviac v sume 800 eur v jednom kalendárnom roku.Viac k témam: humanitárna pomoc, materiálne škody, prívalové dažde, záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk - Rodiny z obce Pichne, ktorú zasiahli ničivé prívalové dažde, dostanú od štátu humanitárnu pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia