Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Svat Moniky Jankovskej spolu s bývalým policajtom NAKA idú do väzby
24.9.2020 (Webnoviny.sk) - Krajský súd v Trnave vzal do väzby Petra V., svata bývalej štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej a Milana Ž., bývalého policajta Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Súd po trojhodinovom rozhodovaní zrušil uznesenie Okresného súdu v Trenčíne, ktorý ich pôvodne ponechal na slobode.

Na slobode zostáva advokátka Anna Ž. V jej prípade súd nahradil väzbu písomným sľubom a dohľadom probačného úradníka. Všetci čelia spoločne s Monikou Jankovskou a Michalom V. obvineniu z marenia spravodlivosti.

„Mne osobne je veľmi ľúto, že tak mimoriadne kvalitné rozhodnutie sudcu pre prípravné konanie Okresného súdu v Trenčíne bolo zrušené, ale rešpektujem to,“ povedal obhajca Petra V. Rastislav Palovič. Obvinení sa k rozhodnutiu súdu nevyjadrili.

Svedok menil výpovede, no majú viacero dôkazovIch obvinenie súvisí s prípadom dlhoročného sporu okolo trenčianskeho podniku Fatima a s výpoveďou kľúčového svedka Michala V., ktorý je v prípade tiež obvinený.

Z trojice obvinených sa k záležitosti osobne vyjadrila len advokátka Anna Ž., ktorá svedka označila za blázna, pre ktorého je klamstvo životný štýl. Prokurátor pripustil, že svedok menil výpovede, ale obvinenie je podľa neho podložené aj ďalšími dôkazmi, napríklad z aplikácií Threema alebo Viber.

Nakoniec rozhodoval súd v TrnavePetra V. z pojednávacej miestnosti odviezli do väzby v Ilave, Milana Ž. do Žiliny. Pôvodne mal o sťažnosti prokurátora proti verdiktu okresného súdu rozhodovať Krajský súd v Trenčíne, Najvyšší súd SR mu však vec odňal a pridelil ju do Trnavy.

Monika Jankovská, jedna z obvinených v prípade, v minulosti na trenčianskom súde pracovala.

Viac k témam: súdnictvo, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Svat Moniky Jankovskej spolu s bývalým policajtom NAKA idú do väzby © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia