Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Poslanci predĺžili núdzový stav na Slovensku, najdôležitejším opatrením je zákaz vychádzania
24.2.2021 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 24. februára 19:09
Poslanci parlamentu rozhodnú o tom, či sa na Slovensku predĺži núdzový stav. Do rozpravy k tomuto bodu na 24. schôdzi sa ústne prihlásilo osem poslancov a za poslanecké kluby Monika Kavecká (OĽaNO) a podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD). V stredu sa rokovanie skončilo krátko po 19.00 a bude pokračovať vo štvrtok od 10.00 a následne by malo prebehnúť hlasovanie.

Naživo: Rokovanie parlamentu

Legitímny a nevyhnutný krokMinister práce Milan Krajniak (Sme rodina) predpokladá, že poslanci za hnutie Sme rodina, ktorí nemusia byť v karanténe, podporia predĺženie núdzového stavu. Povedal to v stredu počas rokovania vlády.

Viac o téme: KoronavírusPredĺženie núdzového stavu podporia aj poslanci za stranu Sloboda a Solidarita (SaS). Na stredajšej tlačovej konferencii to povedala predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová. Doplnila, že sa v klube stotožňujú s názorom, že pandemická situácia je kritická. Parlament má na dnešnej 24. schôdzi odsúhlasiť vládou schválené predĺženie núdzového stavu.

„Súhlasíme s vládou, že opätovné predĺženie núdzového stavu je legitímnym a nevyhnutným krokom,” uviedla Zemanová. Poslanecký klub SaS podľa nej žiadal o doplnenie informácií k núdzovému stavu a ministerstvá ich doplnili. „Ministerstvo spravodlivosti zverejnilo materiál a doručilo ho do národnej rady. Tým boli schválené aj podmienky poslaneckého klubu SaS," dodala.

Informačná a argumentačná fázaPodľa mienky Ministerstva spravodlivosti SR vláda uviedla, prečo považuje opätovné predĺženie núdzového stavu za legálne, legitímne a nevyhnutné.

Ministri na stredajšom rokovaní schválili materiál, ktorého úlohou je doplniť informačnú a argumentačnú bázu k návrhu vlády SR na vyslovenie súhlasu Národnej rady SR s opakovaným predĺžením núdzového stavu.

Vláda na rokovaní začiatkom februára rozhodla o tom, že núdzový stav sa od pondelka 8. februára predĺži o ďalších 40 dní. Kabinetu však podľa nedávno schválenej legislatívy tento krok musia ešte potvrdiť členovia zákonodarného zboru, a to do 20 dní od jeho predĺženia.

Ministri na svojom rokovaní vo štvrtok 18. februára schválili návrh vlády SR na vyslovenie súhlasu NR SR s opakovaným predĺžením núdzového stavu.Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, núdzový stav
Zdroj: Webnoviny.sk - Poslanci rozhodnú, či sa na Slovensku predĺži núdzový stav. SaS a Sme rodina návrh podporia (naživo) © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia