Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Nová aplikácia na e-karanténu by mala byť hotová do konca apríla, určená bude hlavne pre pozitívnych
24.2.2021 (Webnoviny.sk) - Ak padne rýchlo jasné rozhodnutie, nová aplikácia na e-karanténu by mohla byť spojazdnená do konca apríla. Ako povedal minister hospodárstva Richard Sulík, stredajšie rokovanie vlády pritom k tejto téme konečné stanovisko nezaujalo. „Premiér opustil rokovanie," objasnil. Ostatní členovia vlády projekt podporili, podľa Sulíka však musí ísť konečné rozhodnutie z najvyššieho miesta.

Viac o téme: KoronavírusMinister pritom ako zásadný problém označil fakt, že v súčastnosti prijímame opatrenia pre všetkých. „Myslím, že ďaleko chytrejšie by bolo koncentrovať sa na tých, ktorí su pozitívni," priblížil. Aplikácia by mala byť primárne určená pre tých, ktorí prechádzajú hranice a na pozitívne testovaných doma. Úplné zatvorenie hraníc by podľa Sulíka napáchalo obrovské ekonomické škody.

Viac k témam: COVID-19, eKaranténa, Koronavírus, štátna karanténa
Zdroj: Webnoviny.sk - Nová aplikácia na e-karanténu by mala byť hotová do konca apríla, určená bude hlavne pre pozitívnych © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia