Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Šatky a šále budú ako ochranné prostriedky v Poľsku zakázané, povinné bude nosenie len chirurgických rúšok
24.2.2021 (Webnoviny.sk) - V Poľsku bude od soboty povinné nosenie chirurgických rúšok. Naopak chránenie si tváre šatkami, šálmi alebo pokrývkami hlavy bude zakázané. Minister zdravotníctva Adam Niedzielski vysvetlil, že pokrývky hlavy budú môcť ľudia nosiť len spolu s chirurgickým rúškom.

Viac o téme: KoronavírusPre vysoký výskyt ochorenia COVID-19 v susednej Českej republike a na Slovensku budú musieť všetci ľudia, ktorí odtiaľ prichádzajú, absolvovať 10-dňovú karanténu. Karanténe sa vyhnú, ak sa preukážu negatívnym výsledkom testu na koronavírus nie starším ako 48 hodín.

Počet prípadov nákazy koronavírusom v Poľsku stúpa. V stredu úrady potvrdili viac ako 12-tisíc infekcií, minulý týždeň bol denný priemer prípadov zhruba 7 000. Od začiatku pandémie v Poľsku zaevidovali takmer 1,7 milióna infekcií a potvrdili takmer 43-tisíc úmrtí.

Viac k témam: Koronavírus, ochrana pred koronavírusom, ochranné rúška, pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Šatky a šále budú ako ochranné prostriedky v Poľsku zakázané, povinné bude nosenie len chirurgických rúšok © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia