Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Urbancová žiada znovu o prepustenie z väzby, NAKA vypočúva poškodeného v kauze Technopol
25.2.2021 (Webnoviny.sk) - Obvinená bývalá podpredsedníčka Najvyššieho súdu SR Jarmila Urbancová opäť žiada o prepustenie z väzby na slobodu. Uvádza to portál televízie Joj noviny.sk. Zároveň pripomína, že Jarmila U. sa vo výkone väzby nachádza od októbra 2020 pre prípad mediálne známy ako Víchrica.

Obvinená sa podľa portálu mala prihovárať cez sudcu Vladimíra Sklenku, aby vplýval na súdne rozhodnutia, ktorými by Marianovi Kočnerovi zabránil vytunelovať spoločnosť Technopol Servis cez manipulované obchodné transakcie v obchodnom registri.

„V tomto okamihu NAKA vypočúva poškodeného v kauze Technopol Servis. Pavel Pávek nazval pred novinármi Mariana Kočnera vagabundom,” píše portál s tým, že práve Kočner ovládol Pávekovu spoločnosť cez svojich ľudí.

Portál pripomína, že polícia v rámci akcie Víchrica obvinila okrem Urbancovej aj veľkopodnikateľa Zoroslava Kollár, bývalého predsedu Okresného súdu Bratislava III Davida Lindtnera či sudcu Najvyššieho súdu SR Jozefa Kolcúna.

Viac k témam: Najvyšší súd SR, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Urbancová žiada znovu o prepustenie z väzby, NAKA vypočúva poškodeného v kauze Technopol © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia