Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

V bývalej banskej šachte sa našli telá dvoch mužov, príčina tragédie je zatiaľ nejasná
25.2.2021 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 25. februára 19:48
Banskí záchranári aktuálne vyťahujú z bývalej banskej šachty neďaleko Banskej Štiavnice telá dvoch mužov. Ako informuje banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti, príčiny tragédie budú predmetom vyšetrovania.

Dve uviaznuté osoby v banskej štôlni nahlásili vo štvrtok popoludní hasičom na tiesňovú linku. Ako informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, hasiči už pri vstupe do štôlne namerali nedýchateľné hodnoty vzduchu. Vytvorili prieskumnú skupinu a v autonómnych dýchacích prístrojoch vošli do nefunkčnej banskej štôlne, kde našli dve osoby, ktoré nejavili známky života.

Z dôvodu úzkych chodieb, možného zaseknutia sa príslušníkov a následného zosuvu pôdy doposiaľ nebolo možné osoby vytiahnuť. Na miesto bola povolaná Hlavná banská záchranná stanica (HBZS) z Prievidze, ktorej členovia sa pokúsia osoby vytiahnuť s použitím špeciálneho zariadenia vháňajúceho do štôlne čerstvý vzduch," dodala hovorkyňa s tým, že na mieste zostali hasiči s jednou technikou, ktorí sú pripravení asistovať záchranárom z HBZS.

Banskí záchranári majú už na mieste potrebnú techniku a aktuálne pracujú na vyťahovaní tiel. „Predpokladám, že ide o zberateľov minerálov, ktorí ich tam hľadali. Zadusili sa pravdepodobne oxidom uhoľnatým, ktorého tam bola vysoká koncentrácia," uviedol pre agentúru SITA riaditeľ HBZS Stanislav Paulík s tým, že príčinou bol asi nejaký spaľovací motor, ktorý použili. Podľa Paulíka sú tam veľmi stiesnené priestory, ale predpokladá, že telá vytiahnu v krátkom čase.

Viac k témam: mŕtvola, šachta, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - V bývalej banskej šachte sa našli telá dvoch mužov, príčina tragédie je zatiaľ nejasná © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia