Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Obvinený podnikateľ Suchoba je opäť na slobode, ministerstvo pripravuje žiadosť o jeho vydanie
26.2.2021 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 26. februára 15:27
Obvineného podnikateľa Michala Suchobu prepustili v Dubaji zo zadržania. Informoval o tom denník Sme s tým, že sa tak stalo ešte v deň, keď bol zadržaný. Obvinenému v kauze Mýtnik odobrali iba cestovný pas.

Slovenské ministerstvo spravodlivosti v súčasnosti pripravuje  žiadosť o vydanie obvineného podnikateľa Michala Suchobu spolu s potrebnými dokumentmi tak, aby obsahovo a formálne spĺňala všetky podmienky právneho poriadku Spojených arabských emirátov (SAE).

Žiadnu oficiálnu informáciu nedostaliPre agentúru SITA to uviedol hovorca rezortu spravodlivosti Peter Bubla. Dodal, že tento postup nie je priamo ovplyvnený skutočnosťou, či je vyžiadaná osoba na slobode alebo v predbežnej väzbe.

„Do dneška sme nedostali žiadnu oficiálnu informáciu o zmene statusu zadržania menovaného. Väčšinou tieto informácie bývajú poskytované cez Interpol,” uviedol v súvislosti s medializovanými informáciami Bubla.

Žiadosť zašlú diplomatickou cestouZároveň dodal, že keďže medzi Slovenskom a SAE neexistuje bilaterálna zmluva a SAE nepristúpili k nijakému medzinárodnému dohovoru, ktorý by explicitne upravoval vyžiadanie na trestné konanie alebo výkon trestu odňatia slobody. Extradičná žiadosť bude zaslaná diplomatickou cestou na základe reciprocity (vzájomnosti).

Polícia v stredu 17. februára potvrdila, že hľadaného Michala Suchobu z kauzy Mýtnik zadržali na území SAE. Na obvineného bol vydaný európsky aj medzinárodný zatykač a informácie o ňom polícia poskytla do SAE prostredníctvom Interpolu.

Viac k témam: akcia "Mýtnik", prepustenie na slobodu
Zdroj: Webnoviny.sk - Obvinený podnikateľ Suchoba je opäť na slobode, ministerstvo pripravuje žiadosť o jeho vydanie © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia