Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Úraduje na Slovensku bankomatová mafia? V Šoporni jeden vybuchol a dva ďalšie boli poškodené (foto)
16.6.2021 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 16. júna 15:52
V Šoporni v okrese Galanta vybuchol ráno pred štvrtou hodinou bankomat. Na miesto vyslali policajtov aj pyrotechnika. Na mieste zasahovali aj experti z Kriminalistického a expertízneho ústava Policajného zboru v Bratislave.

Galantskí kriminalisti v súčasnosti dokumentujú pohyb podozrivého auta. Podľa kamerových záznamov ide o Škodu Superb combi tmavej farby. Na kolesách boli výrazné lúčové elektróny a fólie na zadných oknách. Navyše, na aute bolo explóziou poškodené zadné kufrové okno.

„V tejto chvíli vieme potvrdiť, že páchatelia prišli do obce na aute a za pomoci nezistenej látky poškodili bankomat umiestnený na predajni potravín. Pravdepodobne prišlo aj ku krádeži peňazí. Presné škody sa stále vyčísľujú,“ informovala polícia na sociálnej sieti.

O pomoc žiadajú svedkov„Polícia žiada všetkých svedkov, ktorí toto auto približne od 04:00 videli, nielen v obci Šoporňa ale aj na ostatných cestách a diaľnici, aby nám informácie oznámili na bezplatné číslo 158 alebo nás kontaktovali cez súkromnú správu na facebookovej stránke trnavskej krajskej polície,“ informovala hovorkyňa trnavskej polície Mária Linkešová.

Vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre poškodzovanie cudzej veci v súbehu s trestným činom poškodzovania a ohrozovanie prevádzky všeobecne prospešného zariadenia.

Poškodené sú viaceré bankomatyBankomat, ktorý je na predajni potravín, poškodili v noci páchatelia aj obci Výčapy Opatovce v Nitrianskom okrese. Polícia vykonala na mieste viaceré neodkladné úkony a momentálne pokračuje obhliadka špecialistom z kriminalistického a expertízneho ústavu.

V nočných hodinách bol poškodený bankomat aj v obci Turňa nad Bodvou v okrese Košice - okolie, neznámi páchatelia sa však k peniazom nedostali. Pri explózii bol poškodený bankomat a budova so škodou predbežne vyčíslenou na približne 77-tisíc eur. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Jana Mésarová.

Páchatelia nič neukradliPodľa doterajších zistení minimálne traja páchatelia nezisteným spôsobom poškodili bankomat, pričom následne došlo k jeho explózii. Páchateľom sa nepodarilo ukradnúť žiadnu hotovosť a z miesta činu ušli. Polícia miesto udalosti zadokumentovala aj za účasti expertov Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ a vyhodnocujú zaistené stopy.

Vyšetrovateľ odboru Kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ Košice - okolie v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre zločin krádeže v štádiu pokusu a zločin poškodzovania cudzej veci spáchaných formou spolupáchateľstva.

Viac k témam: bankomat, bankomatová mafia
Zdroj: Webnoviny.sk - Úraduje na Slovensku bankomatová mafia? V Šoporni jeden vybuchol a dva ďalšie boli poškodené (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia