Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Pre celé Slovensko platí výstraha pred búrkami, na Považí a v ďalších okresoch hrozia aj povodne
1.8.2021 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 1. augusta, 17:44
Meteorológovia vyhlásili výstrahu pred búrkami na územie celého Slovenska. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na svojej internetovej stránke.

Druhý rizikový stupeň platí pre celé západné Slovensko. V Bratislavskom kraji je vyhlásený približne od 8:00 do 17:00, v Trenčianskom od 9:00 do 19:00, v Nitrianskom od 12:00 do 19:00 a v Trnavskom približne od 8:00 do 17:00.

Druhý rizikový stupeň platí aj pre stredné Slovensko okrem severných okresov Dolný Kubín, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín a Čadca. V týchto okresoch platí počas dňa prvý stupeň výstrahy. Druhý rizikový stupeň bude na strednom Slovensku približne od 12:00 do 20:00.

Varovanie pred vetromPre väčšinu východného Slovenska je vyhlásený prvý stupeň meteorologickej výstrahy. Od 14:00 však SHMÚ vyhlásil výstrahu druhého stupňa pred búrkami aj pre okresy Levoča, Medzilaborce, Poprad, Rožňava, Gelnica a Spišská Nová Ves. Platiť bude do 20:00.

Meteorológovia zároveň varujú pred silným vetrom na horách. Výstrahu prvého stupňa vyhlásili okresoch Banská Bystrica, Brezno, Poprad, Žilina, Tvrdošín, Ružomberok, Námestovo, Martin, Liptovský Mikuláš a Dolný Kubín.

Na Považí hrozia povodneMeteorológovia vyhlásili v niektorých okresoch aj hydrologickú výstrahu druhého stupňa pred prívalovými povodňami. Platí pre všetky okresy stredného Považia, pre okresy Žilina, Martin, Turčianske Teplice v hornom Považí a pre okres Piešťany na dolnom Považí.

Výstrahu druhého stupňa vyhlásili aj v okrese Kysucké Nové Mesto, Topoľčany, Bánovce nad Bebravou, Prievidza a Veľký Krtíš.

V týchto okresoch platí výstraha do 20:00. Vo zvyšných okresoch západného a stredného Slovenska a v okrese Rožňava platí výstraha prvého stupňa.

„Vzhľadom na očakávané prívalové zrážky pri búrkach predpokladáme prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín, hlavne na malých tokoch,“ informoval SHMÚ.

Viac k témam: burky, dážď, počasie, silný vietor, výstrahy
Zdroj: Webnoviny.sk - Pre celé Slovensko platí výstraha pred búrkami, na Považí a v ďalších okresoch hrozia aj povodne © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia