Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Hudba

Legendárna skupina Rolling Stones prišla o bubeníka, Charlie Watts zomrel vo veku 80 rokov
24.8.2021 (Webnoviny.sk) - Vo veku 80 rokov zomrel Charlie Watts, bubeník legendárnej rockovej skupiny Rolling Stones. Informoval o tom v utorok portál bbc.com, ktorý citoval vyhlásenia jeho agenta.

„S nesmiernym zármutkom oznamujeme, že zomrel náš milovaný Charlie Watts... Zomrel dnes v pokoji v londýnskej nemocnici obklopený svojou rodinou," uvádza sa vo vyhlásení. Watts bol "milovaným manželom, otcom a starým otcom" a "jedným z najlepších bubeníkov svojej generácie", konštatuje sa ďalej vo vyhlásení.

Správa prichádza niekoľko týždňov po oznámení, že Watts vynechá koncerty kapely v USA, aby sa zotavil po bližšie nešpecifikovanom lekárskom zákroku. V roku 2004 sa hudobník liečil na rakovinu hrdla.The Rolling StonesWatts bol členom Rolling Stones od januára 1963, keď sa pripojil k spevákovi Mickovi Jaggerovi, gitaristovi Keithovi Richardsovi a druhému gitaristovi Brianovi Jonesovi a vstúpil do ich začínajúcej skupiny.

Niekoľkonásobní držitelia Grammy majú na konte hity ako (I Can't Get No) Satisfaction, Wild Horses, Brown Sugar, Paint It Black, Jumpin' Jack Flash, Street Fighting Man, Gimme Shelter, Angie či Start Me Up.

Podľa odhadov predali viac ako 250 miliónov kópií nahrávok. Desať ich štúdioviek je v rebríčku 500 najlepších albumov všetkých čias podľa magazínu Rolling Stone a v roku 2004 kapelu tento magazín zaradil na štvrtú priečku rebríčka 100 najlepších interpretov všetkých čias.

V roku 1989 ich uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy. Zatiaľ posledný album Blue & Lonesome vydali v decembri 2016. Watts, Jagger a Richards zostali členmi skupiny až do súčasnosti.Viac k témam: The Rolling Stones, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Legendárna skupina Rolling Stones prišla o bubeníka, Charlie Watts zomrel vo veku 80 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia