Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Špinavé hry pokračujú, zadržanie vyšetrovateľov z tímu Očistec považuje Mikulec za ďalšie zastrašovanie
13.9.2021 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 13. septembra 2021, 18:45
Zadržanie vyšetrovateľov z tímu Očistec považuje minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) za pokračovanie snáh o zastrašovanie vyšetrovateľov. Mikulec doplnil, že jeho vnútorné presvedčenie o „špinavých hrách“ v pozadí rastie každým dňom.

Rovnako ho neprekvapuje, že prípad dozoruje krajská prokuratúra, ktorá podľa ministra vnútra účelovo obvinila aj policajného prezidenta.

„Som skutočne znepokojený tým, čo sa deje. Vnímam to ako ďalšiu účelovú akciu po tom, ako za záhadných okolností unikol z NAKA realizačný návrh na päticu mien za založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny,“ uviedol vo svojom profile na sociálnej sieti.

Minister nesúhlasí s ich postupomMinister vnútra zároveň nesúhlasí s postupom Úradu inšpekčnej služby ministerstva vnútra a Krajskej prokuratúry v Bratislave. Reagoval tak na zadržanie a obvinenie vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) a na zatknutie dočasného šéfa inšpekcie Petra Scholza.

Mikulec zdôraznil, že nemá trestnoprávne kompetencie, aby zvrátil tento stav. Ubezpečil ale, že využije zákonné oprávnenia, aby ani „takéto nekalé praktiky“ neodradili slušných policajtov a vyšetrovateľov pokračovať v odhaľovaní korupcie a iných zločinov.

Prokuratúra nepostupuje rovnako„V medziach Ústavy SR garantujú zákonnosť trestného konania orgány prokuratúry, to je fakt, ktorý nemôže zvrátiť ani minister vnútra v prípade, že vníma Slovenskú republiku ako právny štát. Udalosti posledných dní a najmä toho dnešného však sami radikálne spochybňujú tento predpoklad,“ uviedol šéf rezortu vnútra.

Podľa Mikulca je neprehliadnuteľné, že prokuratúra nepostupuje rovnakými zákonnými princípmi vo všetkých prípadoch, rozdiely sú v niektorých z nich viac ako evidentné.

„Rovnako je to aj v prípade postupu Úradu inšpekčnej služby, ktorý roky neodhaľoval prípady vysokých funkcionárov, u ktorých existovali dôvodné podozrenia, že páchali trestnú činnosť a dnes sú mnohí z nich väzobne stíhaní a miesto toho riešili tých, ktorí na takéto praktiky poukazovali,“ uzavrel.

Viac k témam: kauza Očistec, zastrašovanie, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk - Špinavé hry pokračujú, zadržanie vyšetrovateľov z tímu Očistec považuje Mikulec za ďalšie zastrašovanie © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia