Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Hokej

Tardif bude šéfom Medzinárodnej hokejovej federácie, Šatan sa do Rady IIHF nedostal
25.9.2021 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 25. septembra 17:33
Svetový hokej má nového prezidenta, Švajčiara Reného Fasela na poste prezidenta Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) nahradil Francúz Luc Tardif.

Tardif mal štyroch protikandidátovŠesťdesiatosemročného niekdajšieho útočníka narodeného v Kanade zvolili na čelo IIHF na kongrese federácie v ruskom Petrohrade. René Fasel viedol IIHF dlhých 27 rokov.

V sobotňajších voľbách mal Tardiff štyroch protikandidátov. V prvom kole hlasovania z boja vypadol Čech Petr Bříza, v druhom Dán Henrik Bach Nielsen, v treťom Bielorus Sergej Gončarov a vo štvrtom aj Nemec Franz Reindl.

"Mám len odhodlanie a šialenú vášeň pre tento šport, zmysel pre tímovú prácu, rešpekt k ľuďom a úprimnosť. Toto vám môžem ponúknuť. Verte, že urobím všetko, aby som naplnil vaše očakávania," povedal po zvolení Tardif.

Šatan nezískal dostatok hlasovV Rusku tiež prebehli voľby do ďalších pozícií, do Rady IIHF neúspešne kandidoval aj prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan.

V prvom kole nedostal potrebných aspoň 51 hlasov, získali ich Pavel Bure (Rus.), Heikki Hietanen (Fín.), Raeto Raffainer (Švaj.), Anders Larsson (Švéd.) a Andrea Gios (Tal.).

V druhom kole do Rady IIHF zvolili len Nemca Franza Reindla, v treťom Lotyša Viestursa Koziolsa. Miesto v nej potvrdili už pre dve ženy - Maďarku Zsuzsannu Kolbenheyerovú a Poľku Martu Zawadzkú.

V Rade IIHF od roku 2012Luc Tardif má okrem francúzskeho aj kanadské občianstvo.Ešte ako hráč začínal v rodnej Kanade, v roku 1975 sa však presťahoval do Belgicka a od leta 1977 hral vo Francúzsku.

Ešte v sezóne 1989/1990 sa s Rouenom stal majstrom a potom ukončil kariéru. V Rouene potom pôsobil pri mládeži, neskôr sa v národnej federácii dostal až na jej čelo.

V Rade IIHF pôsobil od roku 2012. Prezidentom IIHF bude na základe mandátu minimálne do roku 2026.

Rozhodnuté je už o viceprezidentoch IIHF. Senior viceprezidentom sa stal Čech Petr Bříza a jednotlivé regióny budú zastupovať Kanaďan Bob Nicholson (oblasť Ameriky), Kirgiz Aivaz Omorkanov (oblasť Ázie a Oceánie) a Dán Henrik Bach Nielsen (oblasť Európy a Afriky.

Viac k témam: prezident IIHF
Zdroj: Webnoviny.sk - Tardif bude šéfom Medzinárodnej hokejovej federácie, Šatan sa do Rady IIHF nedostal © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia