Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Kriminalisti zadržali počas akcie Kuriér vyše 12 ton tabaku, zatknutiu sa nevyhlo ani niekoľko osôb
27.9.2021 (Webnoviny.sk) - Ozbrojení príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy zaistili pri zásahu pod krycím názvom Kuriér viac ako 12 ton tabaku a zadržali tri osoby, ktorým za nelegálnu činnosť hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov. Ako informovala hovorkyňa Finančného riaditeľstva SR Martina Rybanská, predpokladaný únik na spotrebnej dani z tabaku bol vyčíslený na 1,1 milióna eur.

V rámci akcie Kuriér vykonali kriminalisti finančnej správy minulý týždeň kontrolu skladových priestorov v okrese Komárno aj v spolupráci s Colným úradom Nitra. Počas kontroly objektu našli kartónové krabice s obsahom tabakovej suroviny a technologické zariadenie na spracovanie a sušenie tabaku.

Celkovo sa v objekte nachádzalo 12,3 tony tabakovej suroviny, pričom s ňou páchatelia nakladali v rozpore so zákonom o spotrebnej dani z tabakových výrobkov, čím štátu vznikla škoda na spotrebnej dani vo výške 1,1 milióna eur.

„Kriminálny úrad finančnej správy zadržal počas akcie tri osoby moldavskej, rumunskej a ukrajinskej národnosti v miestnom lesíku. V súčasnosti sú obvinení z porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označovanie tovaru, ako aj z nepovolenej výroby liehu, tabaku a tabakových výrobkov," dodala Rybanská.

Viac k témam: kriminalisti, pašovanie, tabak
Zdroj: Webnoviny.sk - Kriminalisti zadržali počas akcie Kuriér vyše 12 ton tabaku, zatknutiu sa nevyhlo ani niekoľko osôb © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia