Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Kriminalisti zaistili viac ako milión cigariet, zadržaný muž mal už v minulosti pletky so zákonom (foto)
28.9.2021 (Webnoviny.sk) - Kriminalisti z finančnej správy uskutočnili v obci Bidovce (okres Košice) prehliadku dodávky s poľským evidenčným číslom.

Našli v nej 1,5 milióna kusov cigariet bez kontrolnej známky, ktoré boli uložené na šiestich paletách v 150 kartónových krabiciach. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Finančnej správy Martina Rybanská.

„Finančný únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov predstavoval sumu 180 900 eur. Pri akcii bol zadržaný Ukrajinec maďarskej národnosti, voči ktorému bolo vznesené obvinenie zo zločinu porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru podľa Trestného zákona,“ uviedla Rybanská. Podľa hovorkyne nešlo o prvý skutok, za ktorý bol zadržaný stíhaný.

Nakoľko išlo o cudzinca a spôsobil škodu veľkého rozsahu, vyšetrovateľ Kriminálneho úradu finančnej správy spracoval návrh na vzatie obvineného do väzby, ktorému sudca pre prípravné konanie Okresného súdu v Trebišove v pondelok 27. septembra vyhovel.

Viac k témam: kriminalisti, nelegálne cigarety
Zdroj: Webnoviny.sk - Kriminalisti zaistili viac ako milión cigariet, zadržaný muž mal už v minulosti pletky so zákonom (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia