Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Záujemcovia o kurz autoškoly prišli o 4 800 eur, po podvodníkovi už pátra polícia
27.10.2021 (Webnoviny.sk) - Trestné stíhanie pre zločin podvodu, ktorého sa dopustil zatiaľ neznámy páchateľ v období od marca do apríla tohto roku, vedie bardejovská polícia.

Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, páchateľ vystupujúci pod menom Zdenko pod zámienkou sprostredkovania kurzu autoškoly a vybavenia vodičských preukazov postupne vylákal od 39-ročného muža z obce Petrová, od 21-ročného a 33-ročného muža z obce Nižný Tvarožec (obe okres Bardejov) sumy vo výške 1 600 eur. Celková škoda je teda vo výške 4 800 eur.

„Podvodník peniaze prevzal, ale žiadnemu z mužov kurz autoškoly nesprostredkoval, a to ani po opakovaných výzvach z ich strany. Peniaze poškodeným doposiaľ nevrátil,“ skonštatovala Ligdayová. Po vypátraní páchateľa a preukázaní viny pred súdom mu hrozí trest odňatia slobody na tri roky až desať rokov.

Viac k témam: Autoškola, Podvod
Zdroj: Webnoviny.sk - Záujemcovia o kurz autoškoly prišli o 4 800 eur, po podvodníkovi už pátra polícia © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia