Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Slovinsku hrozí lockdown, čísla nakazených rýchlo stúpajú a plnia sa aj nemocnice
27.10.2021 (Webnoviny.sk) - Slovinsku hrozí lockdown, pokiaľ krajina nezvládne súčasnú vlnu šírenia koronavírusu. Vyhlásil to v stredu minister zdravotníctva Janez Poklukar, ktorý poukázal na nízku mieru zaočkovanosti v malej alpskej krajine.

Viac o téme: KoronavírusAko dodal, Slovinsko zaznamenalo najvyšší denný počet nových prípadov nákazy od januára a lôžka v nemocniciach sa rýchlo zapĺňajú. Za posledných 24 hodín úrady potvrdili viac ako 3-tisíc nových prípadov, upozornil minister.

Podľa oficiálnych údajov je v Slovinsku proti koronavírusu plne zaočkovaných zhruba 53 % z celkového počtu dva milióny obyvateľov. Úrady podľa ministra plánujú otvoriť ďalšie oddelenia pre pacientov s ochorením COVID-19, keďže jednotky intenzívnej starostlivosti sú zaplnené na 92 %.

„Máme zbraň a prostriedky, a je to vakcinácia... A my ju nepoužívame,“ uviedol Poklukar.

Viac k témam: Koronavírus, Lockdown, Očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovinsku hrozí lockdown, čísla nakazených rýchlo stúpajú a plnia sa aj nemocnice © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia