Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Väčšina zo 17 obžalovaných v procese so skupinou takáčovcov odmieta svoju vinu
28.10.2021 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 28. októbra 17:04
Väčšina zo 17 obžalovaných v procese so zločineckou skupinou takáčovcov odmieta svoju vinu. Vyplýva to z vyjadrení, ktoré predniesli na pôde Špecializovaného trestného súdu v Pezinku ich advokáti. Zároveň obhajcovia žiadali oslobodenie klientov spod obžaloby.

Argumentovali napríklad nezákonnosťou podanej obžaloby alebo zhromaždených dôkazov alebo manipulovanie svedeckých výpovedí kajúcnikmi a vyšetrovateľmi. Vinu podľa advokáta priznal len obžalovaný Pavol K. v bode, ktorý sa týka členstva v zločineckej skupine.

Takáčovci pôsobili najmä v bratislavskom Ružinove, ale aj v Petržalke a v centre hlavného mesta od 90. rokov 20. storočia. Zameriavali sa na výpalníctvo, gastronomické služby či herne. Neskôr začali pôsobiť aj na území Trnavského a Nitrianskeho kraja.

Po smrti zakladateľa skupiny Jána Takáča v júli 2003, zavraždení Róberta Pála a zastrelení Jozefa Surovčíka v Senci, sa stal údajným bosom skupiny Ľubomír K. prezývaný Kudla. Ten si momentálne odpykáva právoplatný trest 25 rokov väzenia za objednávku vraždy podnikateľa Romana Krajčího. Národná kriminálna agentúra podnikla voči členom skupiny v roku 2017 akciu Aladin a následne v roku 2019 aj akciu Apač.

Medzi 24 žalovaných skutkov v rámci aktuálneho procesu patrí okrem založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny napríklad vyberanie výpalného, podpaľovanie vozidiel alebo objektov, prípadne vydieranie a hrubý nátlak. Pojednávanie v tejto veci bude pokračovať v stredu 3. novembra.

Viac k témam: Akcia Apač, Mafia, Súdny proces, Sýkorovci, Takáčovci, Vražda Miroslava Sýkoru
Zdroj: Webnoviny.sk - Väčšina zo 17 obžalovaných v procese so skupinou takáčovcov odmieta svoju vinu © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia