Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

TIS podáva pre Ficove zlaté mince podnet na parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií
28.10.2021 (Webnoviny.sk) - Mimovládna organizácia Transparency International Slovensko (TIS) sa rozhodla dať podnet na parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií, aby sa zaoberal majetkovými pomermi poslanca Roberta Fica (Smer-SD).

Podľa TIS totiž vysvetlenie Fica k tomu, že mu počas tohtoročnej dovolenky ukradli z kancelárie v centrále strany Smer – sociálna demokracia (Smeru-SD) 50-tisíc eur a zlaté mince, nekorešponduje s jeho majetkovými priznaniami. Mimovládka to uviedla vo svojom profile na sociálnej sieti.

Majetok v daňových priznaniach chýbal„Fico sa k vlastníctvu majetku, ktorý prevyšuje jeho každoročný príjem, priznal na uniknutej policajnej nahrávke z poľovníckej chaty pri Leviciach. Včera (v stredu 27. októbra, pozn. SITA) ponúkol vysvetlenie, podľa ktorého neverí bankám a časť úspor získaných predajom zariadenia jeho predchádzajúceho bytu mal v hotovosti. Opozičný politik tým podľa všetkého myslel zariadenie z bytu daňového podvodníka Ladislava Bašternáka v komplexe Bonaparte, z ktorého sa vysťahoval v roku 2019,“ konštatovala TIS.

Ako ďalej poznamenala, už vtedy prenikli na verejnosť informácie, že byt bol zariadený luxusne. Vo Ficových majetkových priznaniach, ako priblížila TIS, ale takýto hnuteľný majetok nefiguruje. Uvádzal v nich iba zariadenie jeho rekreačnej chaty v Malých Levároch (do roku 2018).

Pokuta vo výške troch mesačných platovPodľa TIS by parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií mohlo zaujímať aj to, že v majetkových priznaniach Roberta Fica nefigurujú zlaté mince, čo môže byť v sumáre hnuteľná vec s hodnotou prevyšujúcou 35-násobok minimálnej mzdy, pri ktorej je povinnosť ju uviesť.

„Cena jednej takejto investičnej mince sa pohybuje od 1 500 eur nahor,“ ozrejmila mimovládka. Dodala, že za neúplné alebo nepravdivé majetkové priznanie Ficovi hrozí finančná pokuta vo výške troch mesačných platov.

Viac k témam: Daňové priznanie, Parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií
Zdroj: Webnoviny.sk - TIS podáva pre Ficove zlaté mince podnet na parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia