Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Na rybníku v Kamennom mlyne pribudne kruhové mólo, Trnava hľadá jeho zhotoviteľa
24.1.2022 (Webnoviny.sk) - Mesto Trnava vyhlásilo verejné obstarávanie na zhotoviteľa dreveného kruhového móla, ktoré bude umiestnené nad hladinou Horného rybníka v Kamennom mlyne. Vyhliadkové mólo s vonkajším priemerom 55 a vnútorným 49 metrov má umožniť lepšiu prezentáciu flóry a fauny v tejto prímestskej rekreačnej lokalite.

V jeho strede bude vodná záhrada, v ktorej budú vysadené kvitnúce vodné a močiarne rastliny. Predpokladaná hodnota zákazky bola vyčíslená na 830-tisíc eur, Trnava ju chce financovať z eurofondov.

Súčasťou zákazky je tiež dodanie plávajúcej konštrukcie s dĺžkou 96 metrov, ktorá bude slúžiť na prístup ku kruhovému mólu, ale aj plávajúci kvetináč s polomerom štyri metre, v ktorom bude vysadený strom. Predmetom obstarávania sú aj sadové úpravy, výsadba na dne koreniacich vodných rastlín a na vodnej hladine plávajúce mokrade vyskladané zo zapestovaných rohoží. Radnica v minulosti tento projekt prezentovala ako unikátnu prírodnú turistickú atrakciu.

Horný rybník je súčasťou chráneného areálu Trnavské rybníky, ktorý patrí medzi biocentrá nadregionálneho významu. V území platí 3. stupeň ochrany prírody a krajiny. Predmetom ochrany je predovšetkým vtáctvo a ďalšie zložky spoločenstva živých organizmov. Celá sústava ôsmich rybníkov na okraji Trnavy bola vybudovaná v rokoch 1955 – 1956.

Viac k témam: Eurofondy, Kamenný mlyn, Oddychová zóna, Verejné obstarávanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Na rybníku v Kamennom mlyne pribudne kruhové mólo, Trnava hľadá jeho zhotoviteľa © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia