Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ekonomika

Počet pracujúcich cudzincov na Slovensku ku koncu roka klesol, najpočetnejšiu skupinu tvoria Ukrajinci
25.1.2022 (Webnoviny.sk) - Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku koncom minulého roka klesol. V poslednom mesiaci vlaňajška na Slovensku pracovalo 68,2 tisíca cudzincov, čo bolo o 395 osôb menej ako v novembri. Medziročne sa pritom počet občanov iných štátov pracujúcich na našom území znížil o 824. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najväčšiu skupinu tvoria UkrajinciNajpočetnejšou skupinou cudzincov pracujúcich na Slovensku sú naďalej Ukrajinci. V minulom mesiaci ich na slovenskom trhu práce pribudlo 27, čím celkový počet Ukrajincov pracujúcich u nás stúpol na 19,5 tisíca. Počet Srbov pracujúcich na Slovensku sa minulý mesiac znížil o 259 osôb na 9,2 tisíca.

Spomedzi občanov z krajín Európskej únie bolo na Slovensku najviac Rumunov, ktorých u nás pracovalo 7-tisíc, nasledovali Česi so 6-tisíc pracovníkmi a na treťom mieste boli Maďari, ktorých za prácou na Slovensko prišlo 5,1 tisíca.

Okolie Bratislavy je najvyhľadávanejšieTraja z desiatich cudzincov na Slovensku pracovali ku koncu minulého roka v Bratislave. V piatich okresoch hlavného mesta Slovenska bolo totiž zamestnaných 22 tisíc cudzincov.

Nasleduje okres Trnava, ktorý v rovnakom období zaevidoval 4,5 tisíca zamestnaných cudzincov. Úrad práce v Malackách vykázal 1,6 tisíca pracujúcich občanov pochádzajúcich z iných krajín. Naopak, len 11 cudzích štátnych príslušníkov pracovalo na konci vlaňajška v okrese Medzilaborce.

Viac k témam: Cudzinci z Ukrajiny, Práca
Zdroj: Webnoviny.sk - Počet pracujúcich cudzincov na Slovensku ku koncu roka klesol, najpočetnejšiu skupinu tvoria Ukrajinci © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia