Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ekonomika

Úrady práce znižujú počet zamestnancov, Krajniakovo ministerstvo iné prepúšťanie neplánuje
25.1.2022 (Webnoviny.sk) - Okrem redukcie počtu zamestnancov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR a úradov práce nie je v tomto roku v rezorte práce, sociálnych vecí a rodiny plánované žiadne znižovanie počtu zamestnancov.

Ako pre agentúru SITA uviedol tlačový odbor Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR, v tomto roku sa má počet pracovných miest na úradoch práce znížiť o 5 percent v dvoch etapách od začiatku apríla a mája tohto roka. Ústredie práce a jednotlivé úrady práce majú spolu prepustiť takmer 800 zamestnancov.

„Samotné Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ako aj väčšina organizácií v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti znížili počet zamestnancov o 10 percent v decembri 2020, resp. začiatkom roka 2021," dodal tlačový odbor rezortu práce a sociálnych vecí.

Viac k témam: Nezamestnanosť, Prepúšťanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Úrady práce znižujú počet zamestnancov, Krajniakovo ministerstvo iné prepúšťanie neplánuje © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia