Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Hudba

Ceny Grammy 2022 ovládol Jon Batiste a Silk Sonic, trúchliaca skupina Foo Fighters si po výhru neprišla (video+foto)
4.4.2022 (Webnoviny.sk) - Nočné udeľovanie hudobných cien Grammy ovládol Jon Batiste. Multižánrový hudobník, ktorý s 11 nomináciami vládol aj zoznamu kandidátov na prestížne ceny, si prevzal päť zlatých gramofónikov, vrátane trofeje v kategórii Album roka (We Are).

Ďalšie ceny si vyslúžil za video k piesni Freedom, za spoluprácu na soundtracku k animovanému filmu Duša (2020) s Trentom Reznorom a Atticusom Rossom a dve trofeje mu vyniesla pieseň Cry.

Skupina Foo Fighters si po ceny neprišlaHviezdne duo Silk Sonic, ktoré tvoria Bruno Mars a Anderson.Paak, si odnieslo domov ceny vo všetkých štyroch kategóriách, kde bolo nominované, vrátane kategórií Nahrávka roka a Pieseň roka.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Odovzdávanie cien Grammy 2022 (fotografie)

Za najlepšieho nováčika vyhlásili počas ceremoniálu, ktorý v Las Vegas moderoval Trevor Noah, speváčku Oliviu Rodrigo.

Tri ceny získali aj Foo Fighters, ktorí sa však pre nedávne úmrtie bubeníka Taylora Hawkinsa na podujatí nezúčastnili.Zelenskyj prišiel s posolstvomPriestor počas udeľovania hudobných cien dostal aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý prostredníctvom vopred nahratého videa požiadal o podporu pri rozprávaní príbehu o ruskej invázii na Ukrajine.

Prehľad víťaziek a víťazov 64. ročníka cien GrammyAlbum roka: Jon Batiste - We Are

Nahrávka roka: Silk Sonic - Leave The Door Open

Pieseň roka: Silk Sonic - Leave The Door Open

Nováčik roka: Olivia RodrigoViac k témam: Udeľovanie cien Grammy
Zdroj: Webnoviny.sk - Ceny Grammy 2022 ovládol Jon Batiste a Silk Sonic, trúchliaca skupina Foo Fighters si po výhru neprišla (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia