Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Futbal

Belasí a Spartak Trnava dostali mastnú pokutu, môžu sa poďakovať svojim fanúšikom
13.5.2022 (Webnoviny.sk) - Účastníci minulotýždňového finálového stretnutia slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cup 2021/2022, ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava, musia zaplatiť pokuty za správanie svojich fanúšikov.

Ako referuje oficiálna stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ), disciplinárna komisia tohto orgánu „na základe správy delegáta“ a po „dôkladnom vyhodnotení zadokumentovaných porušení disciplinárneho poriadku SFZ“ udelila Bratislavčanom pokutu 3-tisíc eur a Trnavčanom finančný postih vo výške 5-tisíc eur.

„Pri svojom rozhodovaní o vyššej pokute pre FC Spartak Trnava vzala DK SFZ do úvahy najmä tú skutočnosť, že jeho fanúšikovia sa počas stretnutia opakovane dopustili antisemitských prejavov a zároveň, že po použití pyrotechniky z ich strany bolo stretnutie na takmer 4 minúty prerušené,“ uvádza sa v komuniké na webe SFZ.

Viac k témam: Futbaloví fanúšikovia, Pokuta, Slovnaft cup, Výtržnosti fanúšikov
Zdroj: Webnoviny.sk - Belasí a Spartak Trnava dostali mastnú pokutu, môžu sa poďakovať svojim fanúšikom © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia