Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Plaváreň STU môže obnoviť aj vďaka dotácii 1,25 milióna eur od Fondu na podporu športu
15.5.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenská technická univerzita bude môcť obnoviť momentálne nefunkčnú plaváreň svojej Materiálovo-technologickej fakulty v Trnave. Správna rada Fondu na podporu športu schválila na jej rekonštrukciu dotáciu 1,25 milióna eur.

Rovnakú čiastku pridelila aj mestu Trnava na výstavbu telocvične v mestskej časti Modranka. Obec Cífer dostane na dostavbu technického a hygienického zázemia športovej haly 580-tisíc eur.

Celkovo Fond na podporu športu prerozdelí viac ako 30 miliónov eur na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu športovej infraštruktúry na celom Slovensku. Správna rada rozhodla o prerozdelení tejto čiastky medzi 90 projektov.

Financovanie obnovySlovenská technická univerzita obnovu plavárne v Trnave podmieňovala práve získaním príspevku z Fondu na podporu športu. Na spolufinancovaní sa bude podieľať aj Trnavský samosprávny kraj a mesto Trnava, ktoré už vyčlenilo 400-tisíc eur.

Plaváreň tak bude podľa primátora Trnavy Petra Bročku k dispozícii v určitom čase aj verejnosti. Trnavská župa bude zasa podľa župana Jozefa Viskupiča žiadať vyhradený čas pre študentov športového gymnázia.

Vážny problém s pôvodnýmiUniverzita chce vážny problém s pôvodnými železobetovými bazénmi vyriešiť tak, že do nich vloží nové nerezové bazény. Plánuje obnoviť aj všetky technológie, stropnú konštrukciu a opláštenie bazénovej haly.

Plaváreň s 25-metrovým plaveckým bazénom a malým výcvikovým bazénom bola v prevádzke od roku 1966, z technických, hygienických aj bezpečnostných dôvodov v prevádzke. Predpokladaná cena rekonštrukcie bola vyčíslená na približne 2,6 milióna eur.

Podmienky na športovaniePodmienky na športovanie sa v Trnavskom kraji vďaka dotáciám z Fondu na podporu športu zlepšia aj v Piešťanoch, Borskom Mikuláši, Sládkovičove, Šamoríne, Seredi, Leopoldove či Dunajskej Strede.

Fond na podporu športu informoval, že po vyhlásení výzvy na predkladanie žiadostí o finančný príspevok na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu športovej infraštruktúry dostal 179 žiadostí, 28 z nich nesplnilo formálne požiadavky.

Zvyšných 151 žiadostí hodnotila odborná komisia zameraná na športovú infraštruktúru. Podporu podľa predsedu komisia Gábora Asványiho získalo 90 žiadostí, 35 na základe regionálneho princípu a 55 na základe celoštátneho princípu.

Viac k témam: Dotácia, Fond na podporu športu, Plaváreň
Zdroj: Webnoviny.sk - Plaváreň STU môže obnoviť aj vďaka dotácii 1,25 milióna eur od Fondu na podporu športu © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia