Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Zelenskyj: Obnova Ukrajiny je spoločnou úlohou celého demokratického sveta
4.7.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajina potrebuje na obnovu v dôsledku ruskej invázie 750 miliárd dolárov. V pondelok to na konferencii o obnove Ukrajiny vo švajčiarskom Lugane povedal jej premiér Denys Šmyhaľ.

Viac o téme: Vojna na UkrajineAko tiež podľa spravodajského portálu BBC uviedol, ruská agresia spôsobila priame škody na ukrajinskej infraštruktúre v hodnote 100 miliárd dolárov.

Na konferencii virtuálne vystúpil aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, podľa ktorého je obnova Ukrajiny „spoločnou úlohou celého demokratického sveta". „Rekonštrukcia Ukrajiny je najväčším príspevkom k podpore globálneho mieru," povedal okrem iného Zelenskyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Na dvojdňovej konferencii sa zúčastňujú viacerí svetoví lídri a mimovládne organizácie s cieľom vypracovať plán obnovy Ukrajiny po vojne.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský premiér, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Zelenskyj: Obnova Ukrajiny je spoločnou úlohou celého demokratického sveta © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia