Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Polícia prekvalifikovala vyšetrovanie požiaru v Českom Švýcarsku a stále pátra po príčine
16.8.2022 (Webnoviny.sk) - Polícia v Česku prekvalifikovala vyšetrovanie požiaru v Národnom parku České Švýcarsko. Už ho nevyšetruje ako všeobecné ohrozenie z nedbanlivosti, ale ako úmyselný trestný čin všeobecného ohrozenia. Ten má aj vyššiu sadzbu, informuje spravodajský portál Novinky.cz.

„Na základe vyhodnotenia dosiaľ získaných informácií a dôkazov sme prípad prekvalifikovali na trestný čin všeobecného ohrozenia. Príčina požiaru je naďalej predmetom preverovania,“ uviedla pre Novinky hovorkyňa polície Eliška Kubíčková.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Lesný požiar, ktorý zasiahol plochu viac ako tisíc hektárov, vypukol v Českom Švajčiarsku 24. júla. Pri boji s ohňom sa vystriedalo 6 000 hasičov a dvadsať kusov leteckej techniky. Zlikvidovať sa ho podarilo po 20 dňoch a v súčasnosti v oblasti dozerajú desiatky dobrovoľných hasičov, ktorí ešte hasia niektoré miesta a likvidujú skryté ohniská.Zobraziť fotogalériu k článku:
Lesný požiar v Českom Švýcarsku (fotografie)

Viac k témam: Lesný požiar, Požiar v Českom Švýcarsku
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia prekvalifikovala vyšetrovanie požiaru v Českom Švýcarsku a stále pátra po príčine © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia