Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka Hlohovca



Správy

Slovensko

Vydrží Hegerova menšinová vláda? Väčšina Slovákov si to nemyslí, voliči OĽaNO však stále veria












30.9.2022 (Webnoviny.sk) - Takmer šesť z desiatich opýtaných (57,3 %) si myslí, že menšinová vláda Eduarda Hegera nevydrží a budú predčasné voľby. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO, ktorý vypracovali pre televíziu JOJ.

Opačný názor, teda že súčasná menšinová vláda vydrží a predčasné voľby nebudú, zastávajú traja z desiatich opýtaných (30,5 %). Prieskum agentúra uskutočnil na vzorke tisíc reprezentantov od 8. do 14 septembra.

Voliči Smeru a Hlasu nedôverujú



Najviac nedôverujú stabilite menšinovej vlády Eduarda Hegera (OĽaNO) voliči strán Hlas-SD (82,8 %), Smer-SD (77,8 %) a Republika (71 %).

Menšina nevydrží častejšie podľa najmladších opýtaných do 33 rokov veku (59,3 %) a respondentov starších ako 50 rokov (viac ako 58 %).

Opačný názor majú najmä voliči OĽaNO



Ide zväčša o ľudí so stredoškolským vzdelaním s maturitou (58,8 %) a obyvateľov Žilinského kraja (62,2 %), Prešovského (59,6 %), Košického (59,4 %) a Trenčianskeho kraja (58,6 %).

K opačnému názoru, že súčasná menšinová vláda vydrží a predčasné voľby nebudú, sa prikláňajú najmä voliči hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (54 %), Kresťanskodemokratického hnutia (48,5 %), Progresívneho Slovenska (46,7 %), hnutia Sme rodina (43,5 %) a strany Sloboda a Solidarita (42,3 %).

Sú to najmä respondenti vo veku 34 až 49 rokov s vysokoškolským vzdelaním a obyvatelia Bratislavského, Trnavského, Nitrianskeho a Banskobystrického kraja.





Viac k témam: Menšinová vláda Eduarda Hegera, Predčasné voľby, Prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk - Vydrží Hegerova menšinová vláda? Väčšina Slovákov si to nemyslí, voliči OĽaNO však stále veria © SITA Všetky práva vyhradené.



© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia