Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Obvinili vodiča, ktorý v Čadci zrazil na chodníku matku s dieťaťom (foto)
6.10.2022 (Webnoviny.sk) - Vyšetrovateľ policajného zboru obvinil 37-ročného muža, ktorý v stredu popoludní v Čadci šoféroval auto pod vplyvom alkoholu a zrazil ľudí na chodníku. Čelí obvineniu z trestného činu ublíženia na zdraví v súbehu s trestným činom ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Zrazil matku s dieťaťomAko ďalej informovala žilinská krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová, vyšetrovateľ spracuje podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného muža do väzby. Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú podľa jej slov predmetom vyšetrovania.

Vozidlo havarovalo na ceste druhej triedy číslo 487 v čase približne o 13:40. Zranila sa pri tom chodkyňa, maloleté dieťa aj obvinený muž. Vodič sa po dopravnej nehode podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom s hodnotou 1,79 promile.

Polícia apeluje na vodičovPolícia v tejto súvislosti apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky.

„Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické. Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie,“ pripomenula Kremeňová.

Viac k témam: Dopravná nehoda, Zrážka auta s chodcom
Zdroj: Webnoviny.sk - Obvinili vodiča, ktorý v Čadci zrazil na chodníku matku s dieťaťom (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia