Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Lipšic v parlamente tvrdil, že SIS-ka brzdí trestné stíhania veľkých rýb politiky, tajní to označili za absolútnu lož
7.12.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenská informačná služba (SIS) reaguje na závažnosť tvrdení špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica.

Podľa ich slov uviedol špeciálny prokurátor počas prezentácie svojej správy v Národnej rade SR klamlivé tvrdenia o tom, že SIS brzdí trestné stíhania podliehajúce dozoru Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP).

Žiadne zákonné možnosti nemajúSIS tieto tvrdenia označuje za absolútnu lož a vyzýva špeciálneho prokurátora, aby tieto tvrdenia podložil a ukázal verejnosti, čím svoje útoky na spravodajskú službu opiera. Informovala o tom v tlačovej správe hovorkyňa SIS Simona Svítková.

„Takúto výzvu musíme verejne adresovať aj preto, že ide o bezprecedentný útok predstaviteľa jedného štátneho orgánu na iný štátny orgán a ako taký, žiaľ, prispieva k podkopávaniu dôvery občanov v štátne orgány, čo považujeme za neprijateľné a absolútne nezodpovedné zo strany špeciálneho prokurátora," uviedla hovorkyňa.

SIS podľa ich slov nenesie žiadnu vinu na stave, v akom sa nachádzajú viaceré trestné konania podliehajúce dozorovej právomoci ÚŠP a nemá žiadne zákonné možnosti tieto konania brzdiť alebo inak ovplyvňovať.

Spochybňovanie vyšetrovateľovŠpeciálny prokurátor Daniel Lipšic v stredu počas prednášania výročnej správy o Úrade špeciálnej prokuratúry povedal, že SIS rok a pol pracuje na tom, aby boli zbrzdené trestné stíhania vedúce na najvyššie poschodia slovenskej politiky a podnikateľského prostredia.

Podľa neho sa rok a pol aj zo strany štátu míňali prostriedky na to, aby boli spochybňovaní a škandalizovaní vyšetrovatelia.

Viac k témam: Politici, Špeciálny prokurátor, Trestné stíhanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Lipšic v parlamente tvrdil, že SIS-ka brzdí trestné stíhania veľkých rýb politiky, tajní to označili za absolútnu lož © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia