Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ostatné športy

Vlhová skončila tesne za pódiom, Shiffrinová sa vyrovnala Vonnovej
8.1.2023 (Webnoviny.sk) - Američanka Mikaela Shiffrinová triumfovala v nedeľňajšom obrovskom slalome žien v rámci pretekov Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní 2022/2023 v slovinskej Kranjskej Gore a pripísala si na konto 82. víťazstvo vo SP, čím sa vyrovnala doterajšej rekordérke - krajanke Lindsey Vonnovej.

Dvadsaťsedemročná rodáčka z Colorada mala v cieli výsledný čas 1:52,53 min. Zvíťazila o 0,77 s pred Taliankou Federicou Brignoneovou a 97 stotín sekundy pred Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou.

Pred sebou má už len rekord StenmarkaShiffrinová po dotiahnutí sa na Vonnovú v počte triumfov má pred sebou absolútny rekord patriaci Švédovi Ingemarovi Stenmarkovi, ktorý dosiahol 86 víťazstiev vo Svetovom pohári.

Bola som nervózna, sama neviem, prečo. Boli to ťažké preteky, podmienky však boli výborné. Veľmi som to chcela dokázať, snažila som sa ísť čo najlepšie a nakoniec sa to podarilo. Nemôžem tomu uveriť,“ povedala Shiffrinová v úvodnej reakcii po pretekoch.

Pódiové umiestnenie ušlo Vlhovej tesneSlovenskej reprezentantke Petre Vlhovej tesne ušlo pódiové umiestnenie. Obsadila 4. miesto, keď na tretiu Gutovú-Behramiovú mala manko 0,1 s.

Druhé kolo bolo oveľa lepšie ako prvé. Som s ním spokojná, ale veľmi ma hnevá 1. kolo. Trať bola super, podmienky boli rovnaké ako včera. Prvé kolo bolo tvrdšie, druhé mäkšie. Víkend v Kranjskej Gore som si však užila. Ľudia boli úžasní a vytvorili dobrú atmosféru. Škoda akurát, že to dnes nevyšlo,“ vyhlásila pri mikrofóne JOJ Šport Vlhová, ktorá bola po 1. kole na siedmej priečke.

Post líderky celkovej klasifikácie naďalej patrí Shiffrinovej. Tá dosiaľ získala 1115 bodov a má 419-bodový náskok pred Vlhovou (696). Tretia je Švajčiarka Wendy Holdenerová (519). V hodnotení disciplíny vedie Talianka Marta Bassinová (425) pred Shiffrinovou (400) a Gutovou-Behramiovou (357). Vlhová je štvrtá s 336 bodmi.

Viac k témam: Kranjska Gora, Obrovský slalom, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 2022/2023
Zdroj: Webnoviny.sk - Vlhová skončila tesne za pódiom, Shiffrinová sa vyrovnala Vonnovej © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia