Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Odpočúvanie Kočnera vo väzbe sa riešiť nebude, Ústavný súd zamietol sťažnosť
13.9.2023 (SITA.sk) - Ústavný súd odmietol ústavnú sťažnosť Mariana Kočnera a jeho advokátov Mareka Paru a Michala Mandzáka proti postupu Prezídia Policajného zboru a proti príkazu sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu vo veci odpočúvania vo väzbe.

Vyplýva to z rozhodnutia zverejneného na internetovej stránke súdu s tým, že senát zložený z predsedu Miroslava Duriša a sudcov Ladislava Duditša a Libora Duľu tak rozhodol na neverejnom zasadnutí ešte 5. septembra.

Stále v rovnakej návštevnej miestnostiTýždenník Trend ešte začiatkom augusta napísal, že v čase, keď Kočnera súdili vo veci falšovania zmeniek televízie Markíza, jeho obhajcovia upozorňovali na to, že s klientom sa nemôžu dôverne radiť, pretože orgány činné v trestnom konaní vo väznici odpočúvajú návštevnú miestnosť.

„Podozrenie začali mať vtedy, keď ich vo väzení v Leopoldove zakaždým umiestnili v rovnakej návštevnej miestnosti. Stať sa to malo aj cez víkendy, keď boli ostatné miestnosti prázdne,“ napísal Trend.

Tajné monitorovanie bolo potvrdenéPolicajná inšpekcia podľa týždenníka neskôr potvrdila, že Kočnerove stretnutia s jeho obhajcami v leopoldovskej väznici boli skutočne tajne monitorované.

„Odpočúvanie iniciovala NAKA a Špeciálna prokuratúra pre údajné podozrenie z korupcie,“ uviedol Trend.

Viac k témam: Súd zmenky Markízy (M. Kočner P. Rusko), Súdy, ústavná sťažnosť
Zdroj: SITA.sk - Odpočúvanie Kočnera vo väzbe sa riešiť nebude, Ústavný súd zamietol sťažnosť © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia